Najnowsze informacje

Kapituła miała ciężki orzech do zgryzienia

W chwili kiedy ten numer Tygodnika Płockiego dotrze do naszych czytelników, będą już pewnie gotowe 4 dziesiątki Nominacji, przygotowane przez członków Kapituły Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” na Wydarzenie Roku 2017. Posiedzenie tego gremium wyznaczyliśmy na wtorek, 30 stycznia na godzinę 10.00. Jak co roku, niezależnie od propozycji przygotowanych przez dziennikarzy TP zajmujących się konkretnymi wycinkami naszej rzeczywistości, o pomoc poprosiliśmy naszych czytelników. Ci drogą mailową mogli przysyłać swoje propozycje. Wszystko po to, by Kapituła miała jeszcze większy niż do tej pory ból głowy.
Przypomnijmy, z wielu propozycji wybieramy po 10 wydarzeń, zdaniem członków Kapituły najbardziej istotnych dla lokalnych społeczności. A do wyboru mamy 4 kategorie: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „W regionie”. Już od ubiegłego tygodnia wszystkie propozycje (zarówno te od czytelników, jak też te pochodzące od dziennikarzy TP) są dostępne na naszej stronie internetowej. Pochylili się nad nimi jurorzy. Ciekawe, czy państwa ocena gradacji ich ważności pokryje się z decyzjami członków Kapituły.

Kto w Kapitule?

Do Kapituły zaprosiliśmy przede wszystkim znane w Płocku (i nie tylko) osoby, które z racji wykonywanego zawodu mają bardzo dużo do powiedzenia w kontekście propozycji w poszczególnych kategoriach. I tak naszym specjalistą od Gospodarki jest w tym roku Krzysztof Izmajłowicz, prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Za Kulturę i Rozrywkę „odpowiadają” tym razem dwie osoby: Radosław Malinowski, dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, a także doskonale znany nie tylko płocczanom aktor, satyryk, reżyser i autor tekstów (stworzone wspólnie z Jonaszem Koftą „Dialogi na cztery nogi” czy „Fachowcy” to kanon polskiej twórczości satyrycznej; mamy nadzieję, że większość czytelników TP jeszcze je pamięta – przyp. Autora) Stefan Friedmann. Najlepszą wiedzę o wydarzeniach „W regionie” ma pewnie Iwona Sierocka, wicestarosta płocki. Na sprawy sportu uważnie patrzy Adam Wiśniewski, prezes klubu sportowego Wisła Płock. Ponieważ sport jest w naszym Plebiscycie od kilku lat ściśle połączony z turystyką, zatem na tę ostatnią dziedzinę wnikliwe spojrzenie ma Iwona Krajewska.
W Kapitule są także – zgodnie z regulaminem Plebiscytu – ubiegłoroczni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego (zwycięzca w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”), Ryszard Wolbach, członek i założyciel wielu zespołów muzycznych, w tym Babsztyl i Harlem (triumfator w kategorii „Kultura”), Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock (przypomnijmy, że awans Wisły Płock do ekstraklasy wygrał w kategorii „Sport” w 10. edycji Plebiscytu), Jerzy Rozkosz, wójt gminy Bielsk (firmowane przez gminę Bielsk Wydarzenie wygrało w kategorii „W regionie”).
Swojego przedstawiciela w Kapitule ma oczywiście Partner Strategiczny – PKN ORLEN. Zatem gościć będziemy Wiolettę Kulpę, delegata prezesa PKN ORLEN ds. Społeczności Lokalnej. Bardzo ważnym członkiem Kapituły, nie tylko z powodu rangi stanowiska, ale przede wszystkim ze względu na wiedzę dotyczącą spraw samego Płocka, jest wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski.
Szefem Kapituły jest redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski.
To szacowne gremium zebrało się w Tygodniku Płockim we wtorek, 30 stycznia o godzinie 10.00. Członkowie Kapituły wybrali konkretne wydarzenia z wielu innych proponowanych nominacji. Czytelnicy Tygodnika Płockiego będą mogli wziąć udział w głosowaniu na Wydarzenie Roku 2017 (czy to kuponowym, czy to SMS-owym), uwzględniając już tylko te wydarzenia, które nominuje Kapituła.
Bo to czytelnicy odgrywają zasadniczą rolę w naszym Plebiscycie. Oni to bowiem będą głosować na poszczególne wydarzenia już po nominacjach Kapituły. Szerzej o zasadach głosowania i o Wydarzeniach skierowanych przez Kapitułę do Nominacji napiszemy w kolejnym numerze TP

Będą nagrody od PKN ORLEN

A sami czytelnicy dzięki wzięciu udziału w głosowaniu stają przed szansą zdobycia wspaniałych nagród. Przewidziana jest jedna nagroda główna i wiele dodatkowych. Jesteśmy jeszcze w trakcie ustaleń ze sponsorami, co będzie tą nagrodą. Staramy się je zawsze tak dobierać, by były dodatkowym bodźcem do wzięcia udziału w głosowaniu na wydarzenie roku. W pierwszych edycjach naszego plebiscytu taką rolę spełniał skuter. Później – dzięki współpracy z jednym z biur turystycznych – wysyłaliśmy czytelników na wycieczki: krajowe i zagraniczne. W kolejnych edycjach główną nagrodą był laptop. Co w tym roku? Napiszemy o tym w jednym z kolejnych wydań TP. Zdradzimy tylko, że będą się one wiązały ze Sponsorem Strategicznym Plebiscytu – PKN ORLEN.
To oczywiście nie wszystkie niespodzianki. Dla naszych czytelników mamy także sprzęt RTV i AGD. Bardzo podobny do tego, jaki oferowaliśmy w roku ubiegłym. Mamy także inne nagrody niespodzianki.
Zgodnie z regulaminem Plebiscytu wszystkie te upominki trafią do najbardziej aktywnych czytelników. Tych, którzy wezmą udział w dalszej części Plebiscytu, czyli głosowaniu SMS-owym bądź kuponowym na wydarzenie roku w czterech kategoriach: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Sport i turystyka”, „Kultura i rozrywka”, „W regionie”.
Plebiscyt, jak co roku, kończy się uroczystą galą. Planujemy, że odbędzie się ona 6 kwietnia w Domu Technika w Płocku.

Szat

Zobacz kolejny artykuł

Uchylamy rąbka tajemnicy

Oczywiście jeszcze się nie kończy. Poza tym wydaniem Tygodnika Płockiego jeszcze w 2 numerach TP …

Region z inicjatywami

To już kolejny numer, w którym zamieszczamy kupon otwierający jedną z dwóch możliwości (obok SMS-owego …