Zapomniane melodie z Kapelą Płocką

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na koncert „Wszystko gra” w wykonaniu Kapeli Płockiej. Zespół zagra 25 stycznia w sali koncertowej POKiS-u.
Zespół kontynuuje muzyczne tradycje założonej w 1994 roku Płockiej Kapeli Podwórkowej. Kapela Płocka uczestniczyła w nagrywaniu licznych programów radiowych i telewizyjnych w tym m.in. „Rolnik szuka żony”, programu zatytułowanego „Kapela Płocka” w TVP Kultura, nagrań radiowych w Radiu RDC i Radiu KRDP. W 2016 roku muzycy nagrali płytę „Płyń Wisło, płyń” emitowaną zarówno w lokalnych, jak i krajowych mediach.
Twórczość Kapeli w warstwie muzycznej sięga do nieco zapomnianych melodii, a w warstwie tekstowej do tematów związanych z wielkomiejskim życiem Lwowa, Warszawy i oczywiście Płocka.
Kapela Płocka zagra w składzie: Andrzej Machnicki – kontrabas, Wojciech Gajewski – gitara i wokal, Piotr Frąś – akordeon, Katarzyna Zawadzka – skrzypce, Michał Zawadzki – instrumenty perkusyjne.
Koncert zatytułowany „Wszystko gra” odbędzie się 25 stycznia o godzinie 19.00 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Bilety w cenie 10 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS oraz na www. pokis. infoserw. pl.

Opr. (t)
fot. POKiS

Zobacz kolejny artykuł

Muzyczne wydarzenie sezonu

Na wyjątkowy recital fortepianowy zaprasza 5 kwietnia Płocka Orkiestra Symfoniczna. Przed melomanami wystąpi Soheil Nasseri, …