fot. Archiwum zespołu

Zakopower w Płocku

22 listopada o godz. 18.00 w teatrze płockim wystąpi grupa Zakopower. Koncert promuje nową płytę zespołu Drugie pół, która swoją premierę miała pod koniec września.
Zakopower połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Na polskim rynku muzycznym zadebiutował płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.
Druga płyta zespołu Na siedem, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego, ukazała się w 2007 roku. Kolejny album – Boso – został wydany cztery lata później. Tytułowy singiel zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy. Płyta uzyskała status podwójnej platyny. We wrześniu Zakopower wydał kolejny album i między innymi nowe piosenki usłyszymy podczas koncertu w Płocku. Bilety kosztują 110 i 120 zł. Można je rezerwować w kasie teatru. (l.)

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Matki wśród gwiazd

26 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał miejsce wyjątkowy koncert …