Najnowsze informacje

Wyjątkowy koncert dla dzieci z hospicjum

W płockim Teatrze Dramatycznym na wyjątkowym koncercie spotkali się ludzie o wielkich sercach. Na scenie po raz drugi zaśpiewały i zatańczyły płockie zespoły. Na widowni zasiadło kilkaset osób, które dołączyły do grona wspierających dzieci z płockiego Hospicjum Domowego.
Doroczne spotkania pozwalające wesprzeć leczenie dzieci z hospicjum zapoczątkował płocki przedsiębiorca Marek Wiśniewski. Od strony organizacyjnej wsparli go Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz PKN ORLEN – główny sponsor koncertu. – Po tragicznym wydarzeniu w naszej rodzinie, kiedy moja piętnastoletnia siostrzenica Natalia przegrała walkę z glejakiem, pomyślałem, że chcę zrobić coś dla niej i dla innych chorych. Przyszedł pomysł koncertu. Moje przeczucie, że tak trzeba zrobić, było w stu procentach trafione. Bo nie pozwala, by w zapomnienie poszła śmierć Natalii. Łączy ludzi, pozwala pomóc potrzebującym i wreszcie uczy tego, by rozejrzeć się wokół, dostrzec, z jaką traumą żyją ludzie obok nas. Czasami zapytać, jak pomóc. Obudzić wrażliwość na sprawy, problemy innych ludzi – mówi Marek Wiśniewski.
Do Marka Wiśniewskiego dołączyli szefowie zespołów „Wisła” i „Warszawianka” oraz dyrektor Teatru Dramatycznego w Płocku Marek Mokrowiecki, który po pierwszym koncercie powiedział: – Koncert był raz, ma być co roku. Zgodnie z tym zobowiązaniem w tym roku po raz drugi na zaproszenie organizatorów spotkali się wyjątkowi ludzie. Przez dwie godziny wspominali, śpiewali i pomagali najmłodszym pacjentom płockiego hospicjum, bo to dla nich przeznaczono dochód z koncertu. O wielkim znaczeniu wsparcia i pamięci o potrzebie pomagania chorym mówił prezes Hospicjum Płockiego Tomasz Korga, który podkreślał, że to miejsce i jego pacjenci mogą dzięki takim spotkaniom korzystać z tak bardzo potrzebnej pomocy.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Ultramaraton Rykowisko

W IV edycji ultramaratonu Rykowisko wystartowało blisko 350 zawodników. Najwytrwalsi mieli do pokonania 105 kilometrów. …

Za niespełna dwa miesiące wielka zabawa na płockiej plaży

Miłośnicy muzyki elektronicznej nie mają żadnych wątpliwości, gdzie spędzą ostatni weekend lipca. Oczywiście na plaży …