Najnowsze informacje

Wiejska niedziela w ZOO

W najbliższą niedzielę, 6 sierpnia w płockim ZOO spotkacie krowę z cielakiem, konia, kozy, owce oraz drób ozdobny. Czyżby ogród zoologiczny zmieniał swój egzotyczny profil na bardziej swojski?
Nic z tych rzeczy. Chodzi bardziej o formę edukacyjną dla dzieci z miast, które nie mają okazji zobaczyć zwierząt z polskiej zagrody. Albo znają je właściwie tylko z książek oraz filmów. Stąd już po raz kolejny organizowana jest impreza rodzinna pn. „Wiejskie Klimaty w ZOO”.
Jednak w niedzielę w godzinach 10.00-17.00 w specjalnie ustawionych zagrodach zobaczymy nie tylko wiejskie zwierzęta. Będzie też kiermasz rękodzieła ludowego. Prezentowana będzie wystawa zabytkowego sprzętu rolniczego. Poznamy też ginące zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. Spróbujemy również regionalnych potraw. Ponadto nie zabraknie występów oraz konkursów z nagrodami.
Tradycyjnie w imprezę „Wiejskie Klimaty w ZOO” włączają się pszczelarze. O godzinie 13.30 pod specjalnie przygotowanym namiotem Miejskie Koło Pszczelarzy w Płocku zaprezentuje pokaz miodobrania.
Przez cały dzień w ZOO planowane są też warsztaty dla dzieci. Milusińscy nauczą się m.in. toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania z wikliny, czy tworzenia kwiatów z bibuły. To wszystko na placu piknikowym przy „Grzybku”. Honorowy Patronat nad imprezą objął prezydent Płocka – Andrzej Nowakowski. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kupić bilet wstępu do ZOO (normalny – 18 zł, ulgowy i rodzinny – 12 zł). Oczywiście, w niedzielę będzie można także zobaczyć stałych mieszkańców ZOO.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Ultramaraton Rykowisko

W IV edycji ultramaratonu Rykowisko wystartowało blisko 350 zawodników. Najwytrwalsi mieli do pokonania 105 kilometrów. …

Za niespełna dwa miesiące wielka zabawa na płockiej plaży

Miłośnicy muzyki elektronicznej nie mają żadnych wątpliwości, gdzie spędzą ostatni weekend lipca. Oczywiście na plaży …