Warto zobaczyć w Galerii Mazovia! 200 najlepszych fotografii!

W Galerii Mazovia na pierwszym piętrze rozstawiono tablice. Znajdziemy na nich ponad 200 wyjątkowych zdjęć nadesłanych na konkurs Grand Press Photo. Ich autorami są najlepsi zawodowi fotoreporterzy pracujący w redakcjach prasowych, internetowych i agencjach fotograficznych, jak również freelancerzy.
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo od 2005 roku organizuje magazyn „Press”. Owocem ostatniej edycji jest 68 finałowych zdjęć pojedynczych, 10 fotoreportaży, dwa nagrodzone projekty dokumentalne i jedno portfolio. Możemy je oglądać w Galerii Mazovia do 15 października.
Autorką Zdjęcia Roku jest Anna Bedyńska, a zwycięska fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę, która poświęciła życie na walkę z systemem rosyjskiego sądownictwa, by wyciągnąć syna z kolonii karnej (gdzie spędził 13 lat), udowadniając, że jest jednak niewinny.
Wśród zdjęć pojedynczych i fotoreportaży nagrody przyznano w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. W osobnym konkursie Photo Book wybrano najlepszą książkę fotograficzną – tytuł Photo Book of The Year 2016 otrzymała książka „Nibyland” autorstwa Adama Lacha. Projekt „Nibyland” to obserwacja codzienności mieszkańców gminy Września, niewielkiego regionu w zachodniej Polsce. To opowieść o życiu, emocjach, relacjach, a jednocześnie podróż do niezwykłego świata, którego mieszkańcy odkrywają przed nami magię swojej codzienności.
Te wyjątkowe prace wybrało jury spośród 5,2 tys. nadesłanych na konkurs. Sponsorem Głównym Wystawy jest PKN ORLEN. Mecenasem Grand Press Photo 2017 jest Nikon.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Muzyczne wydarzenie sezonu

Na wyjątkowy recital fortepianowy zaprasza 5 kwietnia Płocka Orkiestra Symfoniczna. Przed melomanami wystąpi Soheil Nasseri, …