Wakacje na Starówce

Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Fundacja Revita zapraszają do udziału w cyklicznych wydarzeniach na Starówce. Imprezy odbywają się od poniedziałku do piątku.

Poniedziałki – Kulturynek
Przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Form Wielu na małej scenie. Po spektaklach przewidziane są warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli m.in. możliwość wypróbowania gry lalkami i kukiełkami, czy wykonania ćwiczeń aktorskich. Początek o godz. 18.00.

Wtorki – koncerty i animacje
„Mała Scena Kameralnie” – na małej scenie w repertuarze klasycznym podczas minikoncertów będą się prezentować młode zespoły współpracujące m.in. z Państwową Szkołą Muzyczną w Płocku. Początek o godz. 19.00.
„Animacje na Starówce” – adresowane do małych dzieci, na które będzie czekało wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, zabawy z bańkami mydlanymi, zajęcia muzyczne, taneczne czy sportowe. Animacje będą odbywać się do 21 sierpnia od godz. 16.00 do 20.00.

Środy – Kino letnie
W tym roku w kinie plenerowym będą królować filmy patriotyczne, nawiązujące do historycznych i ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Nie zabraknie również seansów familijnych. Zaletą kina plenerowego jest też to, że można przyjść z psami. Wyboru pięciu filmów dokonają widzowie w głosowaniu na facebookowym profilu „Starówka Płock”. Mogą wybrać spośród następujących obrazów: „Bitwa o Sewastopol”, „Dzień Bastylii”, „Jak zostać kotem”, „Już za Tobą tęsknię”, „Labirynt”, „La La Land”, „Morderstwo w Orient Expressie”, „Wakacje Mikołajka”, „Wciąż ją kocha”, „Żelazna dama”. Początek seansów – w lipcu o godz. 21.00, w sierpniu o godz. 20.00.

Czwartki – „Chillout Thursday Party”
Spotkania muzyczno-taneczne, które przypadną do gustu szczególnie fanom muzyki elektronicznej. Imprezę poprowadzi DJ Mathi – pasjonat muzyki house, electro, tech house. Można go usłyszeć w takich miejscach jak Club Ibiza w Brzezi, Silver Club w Skierniewicach czy Navara Club w Rybiu. Początek o godz. 20.00.

Piątki – Na Starówce potańcówka
To będzie kolejna edycja „potańcówek” przy muzyce na żywo granej przez zespół Rewiton Jacka Koszewskiego. Początkowo wydarzenie adresowane było głównie do seniorów. Szybko jednak okazało się, że także młodym ludziom ta forma zabawy przypadła do gustu. Zespół na żywo wykonuje znane i lubiane szlagiery, jak „Kwiaty we włosach”, „Niedziela będzie dla nas”, „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”. Niepowtarzalną i romantyczną atmosferę tworzy otoczenie, czyli Starówka nocą. Początek o godz. 21.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorzy wydarzeń – ARS i Fundacja Revita – zapraszają do odwiedzania strony www.tumskanova.plock.pl oraz facebookowego profilu „Starówka Płock”.

Opr. (gsz)
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

Muzyczne wydarzenie sezonu

Na wyjątkowy recital fortepianowy zaprasza 5 kwietnia Płocka Orkiestra Symfoniczna. Przed melomanami wystąpi Soheil Nasseri, …