Voo Voo z nową płytą „Za niebawem”, koncert w Płocku 1 marca

Ostatni raz zagrali w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w 2016 roku. Rok później wydali płytę „7”, dzięki której otrzymali nominację do nagrody Fryderyka 2018. Wojciech Waglewski z zespołem Voo Voo pojawi się w POKiS-ie w ramach Alterstacji już 1 marca.
Voo Voo to polski zespół działający 1985 roku. Ich muzyka to połączenie rocka, folku różnych krajów, drum and bass, jazzu i dużej ilości improwizacji. Nazwa grupy pochodzi od inicjałów lidera grupy Wojciecha Waglewskiego – wokalisty, gitarzysty, kompozytora.
W artystycznym dorobku Voo Voo znajduje się blisko 30 regularnych płyt (w tym muzyka teatralna i filmowa). Zespół nagrywa i koncertuje od duetów: Wojciech Waglewski – Mateusz Pospieszalski, w ścisłym składzie, oraz z wybitnymi gośćmi – instrumentalistami, wokalistkami i wokalistami z Polski, Bułgarii, Senegalu, Kuby, z zespołami ludowymi z Polski, Rosji, Mongolii, z kwartetami smyczkowymi, kameralnymi orkiestrami symfonicznymi. Wreszcie z Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
W nagraniach Voo Voo usłyszeć można najróżniejsze muzyczne – dziś już klasyczne – światy, w tym Djivana Gasparyana, Jana Garbarka, Toma Waitsa, Paula Simona, The Beatles, Jamesa Browna, Roberta Frippa, Nusrata Fateh Ali Khana, Johna McLaughlina, Jimiego Hendrixa czy Johna Coltrane’a. Lecz nade wszystko – bardzo osobisty i osobny świat Voo Voo. Najwybitniejsze, a pisane zawsze przystępnym językiem dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki.
Obecny skład zespołu tworzą: Wojciech Waglewski – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny; Mateusz Pospieszalski – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny; Karim Martusewicz – basista i producent muzyczny; Michał Bryndal – perkusista.
W ostatnich dniach Voo Voo wydał nową płytę zatytułowaną „Za niebawem”, nagraną w studiu S-4 Polskiego Radia. Płocki koncert będzie częścią trasy koncertowej promującej album. Wydarzenie będzie miało miejsce 1 marca o godzinie 19 w ramach cyklu Alterstacja w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Bilety w cenie 60 zł (70 zł od 25 lutego) można jeszcze kupić na www.pokis.infoserw.pl oraz w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10).

(t)
fot. POKiS

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …