Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w Płocku impreza, chyba jedyna taka w całym kraju. Na ulice miasta wyjedzie bez mała sto, często unikatowych i klasycznych mercedesów, które będzie można zobaczyć podczas prezentacji statycznej na ulicy Tumskiej w sobotę 16 czerwca w godzinach 13.45 – 16.00.
Jak zapewnia komandor zlotu Maciej Kulas, atrakcji podczas XV Mercedesem po Wiśle Classic Days nie zabraknie. – Przede wszystkim, po raz pierwszy w historii imprezy, w której udział wezmą klasyczne mercedesy wyprodukowane przed 1985 rokiem, zabytkowy 220SEb Coupe zostanie zakotwiczony na promie w okolicy zalewu Sobótka. Historyczna nazwa imprezy nabierze w tym roku pełnego znaczenia.
Umieszczenie Mercedesa na promie będzie możliwe dzięki uprzejmości Żeglugi Wyszogrodzkiej i osobistemu zaangażowaniu kapitana Jerzego Pielacińskiego. W piątek, 15 czerwca odbędzie się dla uczestników rejs po Wiśle statkiem wycieczkowym Marianna.
Ale to imprezy towarzyszące zlotowi. W sobotę 16 czerwca uczestnicy spotkają się przed południem w salonie Yamaha Moto-Kom w Słupnie (trasa z Warszawy), gdzie będzie usytuowana recepcja tegorocznego MPW.
Około godz. 13.00 kolumna Mercedesów ruszy do Płocka na ul. Tumską, gdzie na odcinku od ul. Królewieckiej aż po Plac Narutowicza zaplanowano statyczną prezentację pojazdów i najnowszych modeli marki. Tam też o godz. 17.00 na scenie przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki zagra o 17.00 zespół Farben Lehre.
Jakie modele będzie można podziwiać na ulicach miasta? – Na pewno wyjątkowe, poczynając od lat 30-tych (Mercedes-Benz 170V) poprzez lata 50-tr i 60-te (ciekawe egzemplarze Mercedes-Benz 190SL, 230SL, 280SL, 350SL), jak również późniejsze rarytasy (m. in. Mercede-Benz 500SL, 350SE, 500SEC). Będzie też wystawa najnowszych modeli Mercedesa. Uczestnicy eventu przyjadą z całego kraju. Obecność potwierdziła także załoga z Holandii – Mercedes CE 300 Cabrio – wylicza Maciej Kulas.
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Gospodarzem imprezy jest Płock, a sponsorem głównym firma Solumus. Zlot wspierają Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz Auto Forum. Partnerem technologicznym jest Samsung.

Jol.
fot. Michał Drabikowski

Zobacz kolejny artykuł

Nowe zwierzęta w płockim ZOO

Mogłoby się wydawać, że jesień i zima to okres, w którym zwierzęta zapadają w sen …

Wicepremier Piotr Gliński w Płocku

Trzy wystawy: w Płockiej Galerii Sztuki, kamienicy secesyjnej Muzeum Mazowieckiego i Muzeum Żydów Mazowieckich poświęcone …