Trzej Królowie odwiedzą Płock

Już po raz ósmy płocczanie będą mogli wziąć udział w barwnym i rozśpiewanym korowodzie, czyli Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie parada odbędzie się 6 stycznia, czyli w dniu, w którym upamiętniamy trzech mędrców – Kacpra, Melchiora i Baltazara.
Uroczysty korowód rozpocznie się o godz. 11.00 na rynku Starego Miasta. Następnie uczestnicy orszaku pomaszerują ulicami Bielską i Jachowicza do płockiej Stanisławówki. Oczywiście będzie im towarzyszył radosny śpiew. Wszystko wskazuje na to, że jak co roku, będzie barwnie i radośnie. Na czele orszaku tradycyjnie staną trzej królowie, podążający za gwiazdą betlejemską.
W tym roku orszak odbędzie się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, które nawiązuje do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny. Barwna parada, podczas której na pewno zobaczymy biblijne postacie oraz okolicznościowe przedstawienia, zakończy się uroczystą mszą świętą, która odbędzie się w Stanisławówce. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć również na świąteczny poczęstunek.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskup płocki Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz starosta płocki Mariusz Bieniek.

(ek)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …