SWPW-Impact Płock mistrzem Polski

Po raz kolejny płockie cheerleaderki zachwyciły publiczność i jurorów. Ich perfekcyjne, zaskakujące choreografią występy były na miarę mistrzyń. Podczas marcowych mistrzostw Polski w Kielcach płocczanki z grupy IMPACT wytańczyły złoto i mistrzowski tytuł.

Jak mówi choreograf i trenerka grupy Katarzyna Sylwestrzak, zespół SWPW-Impact czekał na tytuł Mistrza Polski od 2014 r. – Dziewczyny zawsze były na podium, ale nie na tym najwyższym – tłumaczy. I dodaje, że w tym roku przygotowała na mistrzowskie prezentacje piękną i wzruszającą choreografię, pełną emocji, którą z wielkim zaangażowaniem wytańczyły dziewczęta. – Publiczność w Kieleckim Teatrze Tańca zamarła. Dopiero po dłuższej chwili rozległy się wielkie brawa. Impact otrzymał gratulacje i pochwały od innych trenerów i sędziów – mówi Katarzyna Sylwestrzak.
Oprócz tytułów mistrzostw zostały wręczone puchary za Grand Prix Polski Cheerleaders 2018. Grupy: SWPW-Impact, Aplauz i IMP-ART wywalczyły I miejsce.
Na odbywających się w Kielcach XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCH Płock reprezentowały zespoły Akademii Cheerleaders Impresja oraz Zespół Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku SWPW-IMPACT. Akademia Cheerleadrs Impresja wystawiła w tym roku trzy zespoły Joy, Imperię oraz Aplauz. Joy startował po raz pierwszy w najmłodszej kat. freestyle pom i tu dziewczyny miały największą konkurencję. Z ponad 12 zespołów do finału przechodziło tylko 6.

Teresa Radwańska-Justyńska
fot. Akademii Cheerleaders Płock

Zobacz kolejny artykuł

Promocja książki o śp. senator Janinie Fetlińskiej

W płockim Opactwie Pobenedyktyńskim odbyła się promocja albumu-biografii o dr Janinie Fetlińskiej – pierwszej w …