Spróbujesz swoich sił w dwóch dyscyplinach!

Cross Duathlon ,,Leśne Wydmy” to niezwykłe zawody sportowe, które w najbliższy weekend (w sobotę 28 kwietnia) odbędą się w Nowym Duninowie na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. W ramach zawodów uczestnicy będą mieli do pokonania łącznie 6,2 km biegiem oraz 18 km rowerem. Sponsorem Głównym zawodów jest PKN ORLEN.
Duathlon jest odmianą triathlonu i łączy dwie dyscypliny sportu: bieganie oraz jazdę na rowerze. Intryguje już sama nazwa zawodów: „Leśne Wydmy”, bo niby gdzie na Mazowszu jakieś wydmy można spotkać? Jak się okazuje, mamy pod Płockiem największy kompleks leśny: Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, który powstał na „wielkich górach piachu” po ostatnim zlodowaceniu.
Ze względu na obecność różnorodnych tras turystycznych ciągnących się nieprzerwanie pośród lasów, których powierzchnia dorównuje obszarom Kampinoskiego Parku Narodowego, znajdziemy tutaj doskonałe warunki do uprawiania tych dwóch dyscyplin.
Polodowcowe ukształtowanie terenu stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich rowerzystów i biegaczy. Zawodnicy znajdą tu zarówno szybkie szutrowe trasy, jak i podjazdy o różnicy wzniesień dochodzących nawet do 25 metrów.
O atrakcyjności Nowego Duninowa jako miejsca na zorganizowanie zawodów świadczy również bezpośrednia bliskość takich obiektów jak stadion Orlik – strefa zmian, Szkoła Podstawowa – przebieralnie, sanitariaty oraz urokliwy Park Miejski z zabudową pałacową, gdzie zlokalizowana będzie strefa startu i mety oraz rozegrane zostaną pętle biegowe. Ważnym aspektem dostępności zawodów jest położenie zaraz przy drodze krajowej nr 62, a więc będziemy mieli bezproblemowy i szybki dojazd na zawody.
Duathlon odbędzie się w następującej kolejności: bieg – 4,4 km / rower – 18 km / bieg – 1,8 km wykonywanych bez przerwy.
Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych. Dzieci będą mogły sprawdzić się w biegu na dystansie 1000 m. Wyścigowi głównemu towarzyszyć będą inne atrakcje, ale nie zdradzamy wszystkich niespodzianek.
Wszelkie informacje i zapisy na stronie: www.pttdelta.pl i albo bezpośrednio w dniu zawodów do godz. 09.00 w Biurze Zawodów, mieszczącym się na terenie Szkoły Podstawowej (sala gimnastyczna) w Nowym Duninowie k. Gostynina.

(t)
fot. PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Adam Struzik Osobowością Roku 2019

„Osobowości i Sukcesy Roku” to plebiscyt, w którym nagradzane są wybitne osoby ze świata biznesu, …