Premiera Szopki Noworocznej w sobotę

W najbliższą sobotę o godz. 19.00 na deskach Teatru Dramatycznego rozpocznie się jedyne przedstawienie Szopki Noworocznej, według scenariusza Artura Jaroszewskiego, Radosława Lewandowskiego i Mariusza Pogonowskiego, także reżysera spektaklu. Na scenie widzowie będą mogli zobaczyć znanych płocczan, samorządowców, polityków, ludzi kultury oraz dziennikarzy w zupełnie nowych dla nich rolach.
Miejscem akcji tegorocznej, czwartej już Szopki Noworocznej są trzy pokłady (od maszynowni do pokładu widokowego) wielkiego statku, gdzie rozgrywać się będą sceny z życia codziennego, mające mniejszy lub większy związek z naszym miastem. Tyle możemy zdradzić, więcej będzie można obejrzeć na jedynym przedstawieniu.
Co zrobić, żeby obejrzeć Szopkę Noworoczną? Wystarczy w kasie teatru kupić cegiełkę w cenie 40 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie będącego w śpiączce mechanicznej Dawida oraz niepełnosprawnej Natalki, której rodzice dostali przydział na mieszkanie do remontu. Pieniądze z cegiełek zostaną przeznaczone na przystosowanie pokoju dziewczynki do jej potrzeb.
– Tradycyjnie chcemy w Szopce pokazać otaczającą nas rzeczywistość, oczywiście w krzywym zwierciadle. Będzie okazja, by zobaczyć znanych płocczan w niecodziennych dla nich rolach. Zapewniam, będzie bardzo wesoło – zachęca do zakupu cegiełek i przyjścia na spektakl poseł RP Elżbieta Gapińska, od pięciu lat organizatorka Szopek Noworocznych.
Nie możemy zdradzić wszystkich szczegółów, dodajmy tylko, że obok zabawnych scenek z życia ludzi skupionych na Poltaniku będzie dużo piosenek. O oprawę muzyczną zadbał gitarzysta Krzysztof Misiak, także jeden z aktorów przedstawienia.
Zapraszamy na widownię Teatru Dramatycznego. Widzowie, którzy oglądali szopki sprzed lat, na pewno potwierdzą, że zabawa jest znakomita. Jak dobra? Wystarczy wejść na stronę Tygodnika Płockiego i w archiwum znaleźć zdjęcia z poprzednich przedstawień.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

1 września od godz. 14.30 na plaży Sobótka Summer Fall Festival

Bardzo dużo ostrej muzyki Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie roku szkolnego, warto wakacje zakończyć …

Polish Hip-Hop Festival. Pobity rekord

Po raz szósty płocka plaża gościła uczestników Polish Hip-Hop Festival. Impreza z roku na roku …