Najnowsze informacje

Podali dłoń

– To nie było dużo, to po prostu był tłum ludzi dobrej woli, którzy zgromadzili się w kościele św. Jakuba w Imielnicy, aby po raz XVIII Podać Dłoń. Tym razem śpiewaliśmy i zarazem pomagaliśmy dwójce chorych dzieci: Oliwce i Sebastianowi. Udało się zebrać 4800 zł – podsumowuje osiemnasty już koncert charytatywny z cyklu „Podaj Dłoń” jego pomysłodawczyni Małgorzata Szpotańska.
I szczęśliwa dodaje, że finał tegorocznego koncertu zagranego i zaśpiewanego dla dwójki dzieciaków to niezwykle poruszające przeżycie. Organizatorem koncertu tradycyjnie był Kameralny Chór Akademicki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej. Do studentów dołączyli już stali uczestnicy: uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – chór Viktoria oraz chór Muzyczne Iskierki ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku. – Dla dwunastoletniego Sebastiana zaśpiewały jego szkolne koleżanki z chóru Muzyczne Iskierki pracującego pod kierunkiem Agnieszki Kralki. To oni podsunęli pomysł, by tym razem w czasie koncertu zaśpiewać dla ucznia ich szkoły – mówi Małgorzata Szpotańska.
Pięcioletnią Oliwkę reprezentowali wolontariusze, którzy pracują z dziewczynką na zajęciach hipoterapii oraz przedstawiciele MOPS w Gostyninie. Do tego wspaniałego chóru dołączyli goście: rodzina Jędrzejewskich, Stachurów, Agnieszka – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego w Bydgoszczy oraz dzieci Julia -uczennica klasy harfy i Ignacy – uczeń klasy wiolonczeli. Swym śpiewem i grą zachwycili słuchaczy. Nie zabrakło wzruszających, bardzo osobistych historii. O takiej mówił między innymi uczestniczący w koncercie rektor ds. ogólnych SWPW Andrzej Gałkowski. Nawiązał ”przypowieścią o aniołku” do swych osobistych przeżyć z oddziału onkologii dziecięcej. Oboje, wraz z maleńką 5-letnią Zosią Kacprzak śpiewającą z chórem i solistami „Czy to ta mała dziewczyneczka” nadali niepowtarzalną, nieprawdopodobnie wzruszającą atmosferę, która trwała do końca koncertu.
Na finał zabrzmiała wspólnie wykonana góralska wigilijna pieśń skomponowana przez Agnieszkę Kralkę „Aniołek” i autorska pieśń chóru SWPW „Dla Jana Pawła”. – „Dzieci dzieciom”, taki wyraz miało to cudowne wydarzenie. Ale w piękny sposób włączyli się w nie także dorośli. Swoją cegiełkę dołożyli także więźniowie z Płockiego Zakładu Karnego, którzy wykonali przepiękne pamiątki na potrzeby koncertu (podczas warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez studenta SWPW Cezarego Mikołajewskiego). Na posterunku do zbierania pieniędzy zameldowali się niezawodni od 12 lat harcerze z Hufca Płock im. Obrońców Płocka 1920. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawował biskup płocki Piotr Libera – wszystkim z całego serca dziękujemy podsumowywała osiemnaste spotkanie ludzi dobrej woli Małgorzata Szpotańska.
Słowa podziękowania skierowała także do instytucji od lat wspierających ich muzyczne przedsięwzięcie: Katolickiego Radia Płock, Tygodnika Płockiego, Młodzieżowego Domu Kultury, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, proboszcza parafii św. Jakuba w Płocku Ryszarda Paradowskiego i wszystkich darczyńców.    (rad)

Zobacz kolejny artykuł

Jadą do Płocka z całego kraju po tytuł mistrza krzyżówek

W sobotę, 18 sierpnia poznamy nowego mistrza szaradziarskiego. O ten tytuł będą walczyli amatorzy umysłowych …

Wakacje na Starówce

Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Fundacja Revita zapraszają do udziału w cyklicznych wydarzeniach na Starówce. Imprezy …