Najnowsze informacje
fot. Archiwum

Płockie Kolędowanie w katedrze

Lubicie śpiewać kolędy? Będzie ku temu okazja. Zbliża się wielkimi krokami 22. Płockie Kolędowanie. W bazylice katedralnej wystąpią Trebunie-Tutki, Chór Minstrel oraz zespół Moja Rodzina. Rezerwujcie czas 5-7 stycznia.
Płockie Kolędowanie ma w naszym mieście wieloletnią tradycję. Płocczanie chętnie biorą udział we wszystkich koncertach, gdzie można posłuchać – zawsze w rewelacyjnym wykonaniu – polskich kolęd, a także przyłączyć się do wspólnego śpiewu. Tym razem będziemy śpiewać i na góralską, skoczną nutę, i uroczyście z chórem, a także rodzinnie.
Płockie Kolędowanie rozpocznie się w czwartek, 5 stycznia występem zespołu Trebunie-Tutki. Grupa jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Reprezentowała Polskę m.in. na Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii.
Grupa chętnie eksperymentuje i współpracuje z wybitnymi artystami, m.in. z Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajskim zespołem Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami – Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.
W piątek, 6 stycznia czas na płocki akcent. Usłyszymy kolędy w wykonaniu Chóru Minstrel, działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Śpiewa w nim około stu uczniów, jak również absolwentów. Chór prowadzi jego założyciel, Sławomir Gałczyński. Minstrel do tej pory współpracował z wieloma znanymi artystami, występował też z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, koncertował w kraju i za granicą, zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.
Na finał Płockiego Kolędowania w katedrze wystąpi grupa Moja Rodzina. Zespół tworzy małżeństwo Aldony i Artura Wiśniewskich oraz ich dzieci: Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz. W repertuarze zespołu można usłyszeć m.in. muzykę dawną, utwory klasyczne, instrumentalne i wokalno-instrumentalne, pieśni w opracowaniu i wykonaniu czterogłosowym, muzykę Chopina, Wieniawskiego i Moniuszki, pieśni patriotyczne czy nawet muzykę filmową. Tym razem Moja Rodzina skoncentruje się jednak na kolędach.
Na 22. Płockie Kolędowanie do katedry zapraszają Urząd Miasta Płocka i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Koncerty rozpoczynać się będą o godz. 19.00. Wstęp wolny. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Jadą do Płocka z całego kraju po tytuł mistrza krzyżówek

W sobotę, 18 sierpnia poznamy nowego mistrza szaradziarskiego. O ten tytuł będą walczyli amatorzy umysłowych …

Wakacje na Starówce

Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Fundacja Revita zapraszają do udziału w cyklicznych wydarzeniach na Starówce. Imprezy …