Płocki sztab WOŚP podsumowuje i dziękuje

Na piątkowej konferencji płocki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny finał. Były podziękowania, podsumowania i ciekawostki z tegorocznej zbiórki. Przypomnijmy, że w tym roku zebrano w Płocku i powiecie płockim rekordową kwotę ponad 323 tys. złotych.
Ten piękny finał, to jak mówiła Litosława Koper, szefowa płockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, zasługa wielu ludzi. Przede wszystkim wolontariuszy, których w tym roku było 460. – Cieszę się, że wśród nich są i były także w tym roku całe rodziny. Podczas tegorocznego finału zbierali mali i duzi. Najmłodszy wolontariusz miał poniżej 10, a najstarszy powyżej 80 lat. Z nami kwestowało 252 dzieci, 136 osób dorosłych i 72 reprezentantów młodzieży – mówiła Litosława Koper. I dodawała, że w tym roku po raz pierwszy wolontariusze kwestowali z terminalami płatniczymi.
Podczas konferencji szefowa płockiego WOŚP mówiła także o puszkowych rekordach, czyli największych kwotach jakie zebrali kwestujący podczas tegorocznego finału. Tu rekordzistką była Roma Ludwicka (wieloletnia szefowa WOŚP w Płocku), która jak co roku kwestowała z dziećmi z grupy teatralnej spod Znaku Króla Maciusia. W ich puszcze było 5 361,51 zł. Średnio w puszcze płockich wolontariuszy była kwota 510,66 zł. Ale oczywiście to nie koniec kwot zebranych w płockim finale WOŚP. Bo jak co roku dołączyły szkoły, firmy, płockie instytucje. I tu padł kolejny rekord – było ich w tym roku ponad 100. Osoby chcące wesprzeć Orkiestrę miały okazję wrzucać coś od siebie do stacjonarnych skarbonek, których było 40. Najlepsza i mająca największą zawartość była ta ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach, czyli weteranów i rekordzistów orkiestrowych, którzy zebrali aż 10 862, 02 zł. Drugie miejsce należało do Miejskiego Przedszkola nr 34 w Płocku, gdzie do skarbony stacjonarnej zebrano 4 050,78 zł.
W tym roku doskonale licytowały się aukcje internetowe. Ze 148 aukcji zebrano kwotę 30919.64 zł. Przypomnijmy, że najdroższa i rekordowa była aukcja przygotowana przez prezydenta Płocka i Aeroklub Ziemi Mazowieckiej – lot nad Płockiem w towarzystwie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Ta została wylicytowana za 5 tys. zł. Doskonale sprzedawały się gadżety WOŚP – 3606,27 zł (kolejny rekord). Niesłabnącą popularnością cieszyły się aukcje ZOO. Najpopularniejsze były foki, zlicytowane 3 razy po 1 tys. złotych.
Tegoroczny finał zakończył się kwotą 323366,29 zł (w 2018: 302044,13 zł, w 2017: 313214,57 zł). – To rekord, który osiągnęliśmy mimo niehandlowej niedzieli. W sumie w Płocku graliśmy przez 3 dni. Sobotnie imprezy we wszystkich galeriach handlowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak Finał w Orlen Arenie, gdzie w światełku do nieba uczestniczyło 500 osób – mówiła Littosława Koper, dodając, że z kolejnych prezentów cieszą się już pacjenci, a właściwie rodzice małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Winiarach, gdzie przekazano z Fundacji WOŚP 17 leżanek dla rodziców: 10 na oddział dziecięcy i 7 na oddział chirurgii dziecięcej. Jak mówiła podczas konferencji Litosława Koper, efektem ogromnego zainteresowania jest decyzja o utworzeniu osobnego profilu FB Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Płocku: https://www. facebook. com/wospsztabplock/

rad
fot. archiwum płocki sztab WOŚP

Zobacz kolejny artykuł

Adam Struzik Osobowością Roku 2019

„Osobowości i Sukcesy Roku” to plebiscyt, w którym nagradzane są wybitne osoby ze świata biznesu, …