Płocki sztab WOŚP odlicza czas do 13 stycznia

Młodzieżowy Dom Kultury po raz kolejny otrzymał zgodę na utworzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku ponownie będzie nim kierowała Litosława Koper, która już zaprasza do udziału w wielkim kwestowaniu 13 stycznia 2019 roku i bicia orkiestrowego rekordu dla Płocka.
Przygotowania do przyszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyły pełną parą. Już zakończyła się rejestracja wolontariuszy. Podobnie jak i w latach poprzednich, będzie kwestowało 450 osób. W Płocku orkiestrowe serce będzie działało po raz kolejny w Orlen Arenie.
Przyszłoroczny, XXVII finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. W Płocku jak zawsze wspierać go będzie 450 wolontariuszy, bo tylu może zgłosić się do płockiego sztabu, a także setki osób, które dołączą do licznych imprez organizowanych w ramach wydarzenia. – Rozpoczynamy przygotowania do imprezy, na którą czekamy cały rok. I zapraszamy wszystkich, małych i dużych, do wspierania kolejnego finału niosącego pomoc najbardziej potrzebującym. A przy okazji do udziału w niesamowitych spotkaniach, imprezach, wydarzeniach, które jak co roku będą towarzyszyły finałowi – mówi Litosława Koper, szefowa płockiego sztabu WOŚP.
W przyszłorocznym finale, który będzie 13 stycznia, pieniądze będą zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Jak zapowiada Jurek Owsiak na stronie WOŚP, w Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. – Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
Tradycyjnie organizacja pracy sztabu zaczyna się od zebrania wolontariuszy. A tych co roku w płockim sztabie pracuje 450. Chętni już mogą zbierać siły i rezerwować czas wolny na udział w kweście, która odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. A już niebawem będą znane szczegóły orkiestrowego grania w Płocku.
W ciągu 26. finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln zł.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …