fot. archiwum

Płoccy Night Runnersi w Berlinie

Uczestnicy grupy biegowej Night Runners reprezentowali Płock na BMW Berlin Marathon. Ciekawostką jest fakt, że aby wziąć udział w tym jednym z największych biegów ulicznych na świecie, nie wystarczą dobra wola, kondycja i treningi. Chętnych do pokonania królewskiego dystansu jest znacznie więcej niż miejsc. To, kto wystartuje, zależy od szczęścia w losowaniu,
28 września na starcie stanęło czterech członków grupy Night Runners: Radosław Gronczewski, Michał Ostrowski, Maciej Siwek i jedyna w tym gronie kobieta – Joanna Pęsik. Celem było ukończenie biegu, poprawa własnych rekordów życiowych i przede wszystkim doskonała zabawa. Biegaczy dopingowano na całej, ponad 40-kilometrowej trasie. Były orkiestry dęte, zespoły jazzowe, artyści uliczni, zorganizowane grupy kibiców z całego świata i mieszkańcy Berlina, którzy z ogromnym entuzjazmem wiwatowali na cześć uczestników maratonu. Dla 40 tysięcy biegaczy ze 130 krajów przygotowano znakomicie wytyczoną i oznakowaną trasę. Towarzyszyły jej targi biegowe na nieczynnym lotnisku Tempelhof. Metę wytyczono w pobliżu Bramy Brandenburskiej, gdzie na każdego maratończyka czekał medal z wygrawerowanym wynikiem, imienny dyplom, pamiątkowa fotografia oraz napoje bezalkoholowe.
Wszyscy startujący płocczanie ukończyli bieg z dobrymi wynikami i w doskonałych nastrojach. Kenijczykowi Dennisowi Kimetto udało się pobić rekord świata, osiągając wynik 2:02:57. – Długodystansowe biegi uliczne to jedna z niewielu dyscyplin sportowych, w których amator może stanąć w szranki z rekordzistą świata – przyznają płocczanie. – Na kolejnym biegu spotkamy się we Frankfurcie – dodają.
W każdy czwartek o 21:00 grupa Night Runers zaprasza wszystkich chętnych na spokojne 5 km dookoła Sobótki. Nawet osoby bez żadnego sportowego doświadczenia mogą spróbować aktywności, która może okazać się początkiem wielkiej biegowej przygody. (l.)

Zobacz kolejny artykuł

Koncert zespołu IRA

To będzie wyjątkowy koncert! Taki w sam raz na 30-lecie istnienia zespołu. IRA, bo o …