fot. archiwum

Płoccy Night Runnersi w Berlinie

Uczestnicy grupy biegowej Night Runners reprezentowali Płock na BMW Berlin Marathon. Ciekawostką jest fakt, że aby wziąć udział w tym jednym z największych biegów ulicznych na świecie, nie wystarczą dobra wola, kondycja i treningi. Chętnych do pokonania królewskiego dystansu jest znacznie więcej niż miejsc. To, kto wystartuje, zależy od szczęścia w losowaniu,
28 września na starcie stanęło czterech członków grupy Night Runners: Radosław Gronczewski, Michał Ostrowski, Maciej Siwek i jedyna w tym gronie kobieta – Joanna Pęsik. Celem było ukończenie biegu, poprawa własnych rekordów życiowych i przede wszystkim doskonała zabawa. Biegaczy dopingowano na całej, ponad 40-kilometrowej trasie. Były orkiestry dęte, zespoły jazzowe, artyści uliczni, zorganizowane grupy kibiców z całego świata i mieszkańcy Berlina, którzy z ogromnym entuzjazmem wiwatowali na cześć uczestników maratonu. Dla 40 tysięcy biegaczy ze 130 krajów przygotowano znakomicie wytyczoną i oznakowaną trasę. Towarzyszyły jej targi biegowe na nieczynnym lotnisku Tempelhof. Metę wytyczono w pobliżu Bramy Brandenburskiej, gdzie na każdego maratończyka czekał medal z wygrawerowanym wynikiem, imienny dyplom, pamiątkowa fotografia oraz napoje bezalkoholowe.
Wszyscy startujący płocczanie ukończyli bieg z dobrymi wynikami i w doskonałych nastrojach. Kenijczykowi Dennisowi Kimetto udało się pobić rekord świata, osiągając wynik 2:02:57. – Długodystansowe biegi uliczne to jedna z niewielu dyscyplin sportowych, w których amator może stanąć w szranki z rekordzistą świata – przyznają płocczanie. – Na kolejnym biegu spotkamy się we Frankfurcie – dodają.
W każdy czwartek o 21:00 grupa Night Runers zaprasza wszystkich chętnych na spokojne 5 km dookoła Sobótki. Nawet osoby bez żadnego sportowego doświadczenia mogą spróbować aktywności, która może okazać się początkiem wielkiej biegowej przygody. (l.)

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Matki wśród gwiazd

26 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał miejsce wyjątkowy koncert …