Piotr Zgorzelski starostą płockim

Nie było niespodzianek podczas wyboru starosty płockiego. Zgodnie z przewidywaniami został nim Piotr Zgorzelski. Oprócz niego w zarządzie powiatu znalazło się jeszcze czterech radnych. Tylko w jednym przypadku to nowa osoba.
Druga sesja Rady Powiatu obecnej kadencji rozpoczęła się jednak od zaprzysiężenia czterech nowych radnych. To efekt wygaśnięcia mandatów Stefanowi Jakubowskiemu, Józefowi Rozkoszowi, Józefowi Stradomskiemu (wszyscy wybrani z list PSL) i Krzysztofowi Jadczakowi (Komitet wyborczy „Nasz powiat, nasza gmina”). Panowie zostali bowiem burmistrzami lub wójtami. Zastąpili ich kolejni kandydaci na listach. Po Krzysztofie Jadczaku (burmistrz Gąbina) mandat przejął Waldemar Zawadzki, po Józefie Rozkoszu (wójt Bielska) Krzysztof Wielec, po Stefanie Jakubowskim (wójt Słupna) Wiesław Woźniak, a po Józefie Stradomskim (wójt Staroźreb) Paweł Jakubowski.
Po zaprzysiężeniu rada mogła obradować w pełnym składzie nad wyborem starosty. Ten wybór był łatwy do przewidzenia. Przewodniczący Rady Powiatu Adam Sierocki zgłosił na to stanowisko Piotra Zgorzelskiego, który był starostą od czerwca, po wyborze swojego poprzednika Michała Boszko do Senatu. Zrobił to nie tylko w imieniu klubu PSL, który ma większość w radzie (13 radnych na 23), ale też SLD i radnego z PO. – To człowiek bardzo skuteczny, który w wyborach uzyskał rekordowe poparcie w historii powiatu. Jego osoba jest gwarantem dalszego dynamicznego rozwoju powiatu – uzasadniał kandydaturę Adam Sierocki.
W głosowaniu za wyborem Piotra Zgorzelskiego opowiedziało się 22 radnych, jeden był przeciw. – Dziękuję za tak duże poparcie. Dziękuję też radnemu, który był przeciw, bo dzięki niemu nie mogę popaść w samozachwyt. Nadal będę pracować z pożytkiem dla powiatu – stwierdził starosta.
To nie były ostatnie wybory podczas tej sesji. Wybrano również wicestarostę i trzech członków zarządu. Wicestarostą ponownie został Jan Ciastek. W zarządzie powiatu znaleźli się także Lech Dąbrowski i Tomasz Duda, którzy byli w nim w poprzedniej kadencji. Nową osobą jest Apolinary Gruszczyński, który zastąpił Adama Bartosiaka (SLD). Ten ostatni wspólnie z Danielem Zaborowskim (PiS) zostali wybrani na wiceprzewodniczących rady.
Podczas sesji radni zdecydowali też o zarobkach starosty. Podjęli uchwałę, że będą one w sumie wynosiły ok. 12 tys. zł brutto.    GSZ

Zobacz kolejny artykuł

Jadą do Płocka z całego kraju po tytuł mistrza krzyżówek

W sobotę, 18 sierpnia poznamy nowego mistrza szaradziarskiego. O ten tytuł będą walczyli amatorzy umysłowych …

Wakacje na Starówce

Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Fundacja Revita zapraszają do udziału w cyklicznych wydarzeniach na Starówce. Imprezy …