Najnowsze informacje

Piosenki Miry

Elżbieta Gapińska i Piotr Zgorzelski, nowi płoccy parlamentarzyści, zgodzili się objąć swoim patronatem Międzyszkolny Konkurs Piosenki 20-lecia międzywojennego, czyli pokolenia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, pod hasłem „Drzewo migdałowe”. Konkurs zorganizował komitet na rzecz budowy pomnika założycielki zespołu Mazowsze i SP nr 12 w Płocku. Tygodnik Płocki jest patronem medialnym, a Multimedia Polska fundatorem nagród dla zwycięzców.
Komitet ma zamiar doprowadzić do budowy pomnika najsłynniejszej płocczanki, Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Część pieniędzy na jego budowę już została zgromadzona, na koncie jest ponad 13 tys. zł, a drugim wydarzeniem (pierwszym był koncert w lutym), z którego cały dochód zostanie przekazany na ten cel, będzie impreza zaplanowana na 8 marca 2012 roku.
I właśnie ten koncert ma być wyjątkowym wydarzeniem. Patronat nad nim zgodzili się objąć nowi płoccy parlamentarzyści, Elżbieta Gapińska i Piotr Zgorzelski, a na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej widzowie obejrzą między innymi Płocką Orkiestrę Symfoniczną i laureatów wspomnianego konkursu.
Ale od początku. Do 15 grudnia przyjmowane są zgłoszenia uczestników konkursu, którzy podczas eliminacji zaprezentują się 9 lutego 2012 roku w sali SP 12. Organizator postanowił przeprowadzić konkurs w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych, wyłącznie dla solistów. Każdy uczestnik zaprezentuje w konkursie jeden utwór w języku polskim, pochodzący z okresu 20-lecia międzywojennego, czyli czasów, w których koncertowała Mira Zimińska-Sygietyńska. Wybór piosenek jest ogromny i nieograniczony, muszą tylko być związane z tematyką konkursu.
Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych solistów w każdej kategorii ufundowała firma Multimedia Polska, partner akcji budowy pomnika Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Organizator przewidział jeszcze jedną nagrodę. Będzie nią udział w koncercie zaplanowanym na 8 marca. Laureaci zaśpiewają wybrane przez siebie utwory przy akompaniamencie muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej i, mamy nadzieję, pełnej widowni. O koncercie będziemy informować czytelników, na razie zapraszamy młodych ludzi do zgłaszania swojego udziału w konkursie „Drzewo migdałowe”. Dla niezorientowanych dodamy, że „Drzewo migdałowe” to tytuł jednej z piosenek wykonywanych przez panią Mirę.
Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 15 grudnia na adres SP 12, Płock, ul. Brzozowa 3, lub: sp12plock@go2.pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (24) 364 31 90, na stronie internetowej www.sp12plock.pl lub od Tomasza Sarniaka, tel. 692 755 124.    (Jol.)

Zobacz kolejny artykuł

Największy festiwal kultury hip-hop w Europie Środkowej

Dla fanów hip-hopowej muzyki festiwal w Płocku i czeski Hip Hop Kemp to dwie najważniejsze …

Ultramaraton Rykowisko

W IV edycji ultramaratonu Rykowisko wystartowało blisko 350 zawodników. Najwytrwalsi mieli do pokonania 105 kilometrów. …