Nocny pożar hurtowni przy ul. Gwardii Ludowej

Przyczynę ustalą biegli
W nocy z 23 na 24 października wybuchał pożar w hurtowni podłóg i drzwi przy ul. Gwardii Ludowej. Spaleniu uległo około 50 metrów budynku.
Straż pożarna zgłoszenie dostała o godzinie 0.43. – W akcji gaśniczej uczestniczyło dziewięć jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen. Miejsce akcji zabezpieczali strażnicy miejscy i policjanci – mówi rzecznik prasowy PSP w Płocku Edward Mysera.
Pożar wybuchł w murowanym budynku z drewnianym dachem krytym papą. – Spaleniu uległo około 50 metrów budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało – relacjonuje Edward Mysera. Na razie trudno mówić o przyczynie wybuchu ognia. – Ustalą to nasi śledczy oraz biegły z zakresu pożarnictwa – mówi rzecznik prasowy policji asp. Krzysztof Piasek.
W hurtowni oprócz właściciela zatrudnione były jeszcze trzy osoby. – Informacje o pożarze dostałem około godziny 2.00 w nocy. Byłem wtedy w Koninie. Najpierw myślałem, że ktoś mi robi kawał. Uwierzyłem dopiero, gdy przez telefon usłyszałem radiostację strażaków. Budynek był ubezpieczony. Nie wiem, co mogło wywołać ogień. Dopiero planowaliśmy uruchomić ogrzewanie – mówi właściciel hurtowni.
(jac)

Więcej zdjęć pod linkiem: Pożar hurtowni

Zobacz kolejny artykuł

Adam Struzik Osobowością Roku 2019

„Osobowości i Sukcesy Roku” to plebiscyt, w którym nagradzane są wybitne osoby ze świata biznesu, …