Niezwykła gala w Płocku

Wyjątkowa gala operowo-operetkowa w wykonaniu znakomitych głosów europejskich znanej i lubianej Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble zawita do Płocka. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 29 stycznia.


Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki oprawione barwnym komentarzem to niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W trakcie spektaklu zabrzmią najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata”, „Lakme”, „Carmen”, „Opowieści Hoffmanna”, „Nabucco”, „Czarodziejski flet”, „Tosca”, „Don Giovanni” i wiele innych. Powróci czar dawnego Wiednia ukryty w najpiękniejszych scenach operetkowych. Nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych oraz barwnego słowa wiążącego, które dodają całemu spektaklowi lekkości i uroku.
Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie występują na scenach europejskich, są laureatami konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 250 koncertów w Polsce i za granicą.
W coraz liczniejszym gronie artystów współpracujących z zespołem Sonori Ensemble znajdują się aktualnie pianiści: Julia Grejtakova (Słowacja, Opera w Koszycach), Zdenek Klauda (Czechy, Opera Narodowa w Pradze), Witold Janusz, Marcin Grabosz, Monika Kruk i Aleksandra Orłukowicz (Wrocław); śpiewacy: Monika Piechaczek (sopran, Wrocław), Radosław Rzepecki (baryton, Sztokholm), Matus Mazar (baryton, Praga), Leszek Solarski (bas, Kraków) oraz zespoły kameralne: Kwartet Smyczkowy Pakamera, Lejdis Quartet oraz trio stroikowe Reed Conncetion.
Koncert w Płocku odbędzie się w poniedziałek, 29 stycznia o godz. 18.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej. Bilety, w cenie 60 i 50 zł, można kupić w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki i na stronie www.KupBilecik.pl. Dla grup seniorów – powyżej 10 osób – cena biletu wynosi 50 zł (parter) oraz 40 zł (balkon).

Uwaga! Konkurs
Mamy pięć podwójnych zaproszeń na płocki koncert Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble. Osoby zainteresowane zaproszeniami prosimy o nadsyłanie maili na adres w.bogdan@tp.com.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zobacz kolejny artykuł

1 września od godz. 14.30 na plaży Sobótka Summer Fall Festival

Bardzo dużo ostrej muzyki Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie roku szkolnego, warto wakacje zakończyć …

Polish Hip-Hop Festival. Pobity rekord

Po raz szósty płocka plaża gościła uczestników Polish Hip-Hop Festival. Impreza z roku na roku …