Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy wystąpi w Płocku

W tym wydarzeniu nie można nie brać udziału. Bo ma miejsce tylko raz… w sezonie – w Teatrze Dramatycznym w Płocku. 6 stycznia przyjeżdża do nas Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy. Płocczanom (zapewne nie tylko) zaprezentuje się w monumentalnej Noworocznej Gali Operetkowej.
Sylwester nad Morzem Czarnym? A może raczej Odessa w Polsce? Noworoczny koncert pieniący się muzyką Verdiego jak szampan, rozwalcowany obowiązkowo utworami Straussa, mieniący się jak karnawałowa maskarada melodiami cygańskimi, czeskimi, hiszpańskimi, węgierskimi i włoskimi, błyszczący niczym mały szczęścia łut, rozśpiewany jak musical i roztańczony jak balet… A gdyby dla kogoś taki repertuar okazał się zbyt trudnym orzechem do zgryzienia, zapraszamy bez obaw – w pogotowiu będzie „Dziadek do orzechów”.
Koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej liczyć możemy m.in. na: walca z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, polkę „Tritsch-tratsch” Johanna Straussa – syna czy muzykę z filmu „Piraci z Karaibów” Hansa Zimmera. W II odsłonie delektować się będziemy m.in. przepięknym wykonaniem „My way” Paula Anki, duetem „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára czy „Hallelujah” Leonarda Cohena. To oczywiście tylko przykłady. Na cały występ Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy złoży się 28 utworów: znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu.
Siedzibą Narodowego Teatru Opery i Baletu jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych.
Bilety na to niecodzienne wydarzenie dostępne są w kasie i Biurze Obsługi Widza płockiego teatru; tel.: (24) 266 38 08, (24) 262 48 40. Koszt wejściówki to 120 zł.

(t)
fot. Teatr Dramatyczny w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …