Największy festiwal kultury hip-hop w Europie Środkowej

Dla fanów hip-hopowej muzyki festiwal w Płocku i czeski Hip Hop Kemp to dwie najważniejsze imprezy w roku, na których po prostu trzeba być. Obie odbędą się w sierpniu, w pierwszy weekend na plaży nad Wisłą, a od 23 do 25 w Hradec Králové.
Programy obu festiwali nie są jeszcze zamknięte, ale już wiadomo, że w Płocku wystąpią na żywo między innymi: Ten Typ Mes z gościnnym udziałem Emila Blefa, Bedoes, KęKę, O. S. T. R. czy francusko-amerykański duet AllttA.
Do Hradec Králové warto się wybrać, by posłuchać: $uicideboy$, Chief Keef, Young M. A, Hilltop Hoods, Joyner Lucas, Evidence, Devin The Dude, The Beatnuts, Jeru The Damaja, Kękę, Grubson, Bonson + Laikike1, Soulpete, KPSN. Obecność na obu imprezach jest obowiązkowa.
Obydwa festiwale postanowiły od tegorocznych edycji nawiązać ścisłą współpracę. Odbywający się w Płocku Polish Hip-Hop Festival w ciągu 5 lat zdołał przekonać do siebie tysiące polskich fanów rapu, dzięki czemu jest uznawany nie tylko za największą, ale i najciekawszą krajową opcję festiwalową. Czym się wyróżnia? Wspaniałą, klimatyczną atmosferą, koncertami na plaży i wyjątkowym programem, w którym co roku jest cała czołówka polskiej sceny. Uczestnicy ciepło wyrażają się także o organizacji.
Historia czeskiego „Festiwalu z Atmosferą” pisze się nieprzerwanie od 2001 roku. Hip Hop Kemp stał się mekką fascynatów kultury hip-hop z całej Europy. Lista uznanych artystów, która pojawiła się na scenach w Hradec Králové, rozmiarami przypomina już – jak zapewniają organizatorzy – książkę telefoniczną.
Co wyniknie ze współpracy dwóch tak potężnych marek? Zdaniem organizatorów przede wszystkim kluczowy okaże się przepływ doświadczeń i informacji, którymi mogą podzielić się obydwie strony.
Już w przeszłości artyści bywali wspólnym mianownikiem Kempu i Płocka. W minionych latach, zarówno na płockiej, jak i hradeckiej scenie pojawili się już między innymi Onyx i Snowgoons.
Więcej informacji o obydwu festiwalach można znaleźć na stronach: www.plhhfestival.pl, www.facebook.com/PolishHipHopFestival i www.facebook.com/events/183761752199325 oraz www.hhk.pl, www.facebook.com/HipHopKempPL i https://www. facebook. com/events/1615337485206925.

Jol.
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

Koncert zespołu IRA

To będzie wyjątkowy koncert! Taki w sam raz na 30-lecie istnienia zespołu. IRA, bo o …