Najnowsze informacje

Najlepsi dzielnicowi

Zakończył się konkurs na najlepszego dzielnicowego roku 2012. Tym razem policjanci pozostawili wybór wyłącznie mieszkańcom miasta i powiatu.
Mieszkańcy Płocka za najlepszego dzielnicowego uznali sierż. Pawła Marciniaka: – Ma pieczę nad jednym z trudniejszych rejonów, który sąsiaduje z komendą. To między innymi ulice Pszczela, Gałczyńskiego i Miodowa – mówi szef płockiej policji insp. Jerzy Kalbarczyk. Drugie i trzecie miejsce zajęli asp. Jarosław Grobelski i mł. asp. Ksenia Górska. W tym roku po raz pierwszy o wynikach decydowały ankiety wypełnione przez mieszkańców miasta i powiatu.
W powiecie najlepsi dzielnicowi to mł. asp. Andrzej Kasiura i mł. asp. Krzysztof Sobiesiak z posterunku w Staroźrebach oraz mł. asp. Adam Dziembowski z posterunku w Drobinie.
– Praca dzielnicowych jest bardzo niewdzięczna, ale też coraz bardziej ceniona. Gdy widzę, jak mieszkańcy gmin i samorządowcy walczą o pozostawienie na ich terenie posterunków policji, to dochodzę do wniosku, że nigdy jeszcze w powojennej historii kraju nie było takiej miłości obywateli do policji. Czasy są niebezpieczne i ludzie czują się bardziej bezpieczni, widząc funkcjonariuszy – mówi starosta płocki Michał Boszko. – To od dzielnicowych w dużej mierze zależy bezpieczne życie społeczeństwa. Ważne by dobrze układała się współpraca dzielnicowych ze strażą miejską i samorządu z policją. Wyrazem tego jest budowana nowa komenda policji i wkład miasta w tę inwestycję. Wiele zależy od ludzi, ale trzeba im utworzyć warunki godnej pracy – dodał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
W Płocku i powiecie płockim pracuje obecnie 51 dzielnicowych.    (jac)
fot. J. Danieluk

Zobacz kolejny artykuł

Jadą do Płocka z całego kraju po tytuł mistrza krzyżówek

W sobotę, 18 sierpnia poznamy nowego mistrza szaradziarskiego. O ten tytuł będą walczyli amatorzy umysłowych …

Wakacje na Starówce

Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Fundacja Revita zapraszają do udziału w cyklicznych wydarzeniach na Starówce. Imprezy …