Najbardziej roztańczony festiwal

To już po raz ósmy w Płocku odbędzie się Fame Dance Festiwal, którego organizatorami są: Studio Tańca Fame oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, patronat nad imprezą objął prezydenta miasta Płocka. Od 16 czerwca, czyli od niedzieli do 19 czerwca zaplanowano darmowe warsztaty z gwiazdami tańca.

W tym roku zajęcia z najmłodszymi adeptami sztuki tanecznej prowadzić będą dwaj mężczyźni. – Piotr Jeziorowski a.k.a Gangster jest wybitnym, otwartym na nowe wyzwania tancerzem form ulicznych, czym zajmuje się od 2006 roku. Od wielu lat uczestniczy w zawodach tanecznych organizowanych w Europie i odnosi liczne sukcesy – przedstawia pierwszego z prowadzących organizatorka i właścicielka Fame Dance Studio Małgorzata Staniszewska.
Jej zdaniem, Gangster jest całkowicie oddany stylowi znanemu wszystkim jako Whacking, ale jako wszechstronny tancerz posiada znajomość różnorodnych stylów tańca. Dzieli się swoją pasją taneczną jako dyplomowany instruktor w wielu projektach oraz licznych warsztatach tanecznych na terenie Europy.
– Jednak talent to nie wszystko, dlatego Gangster nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez najlepszych choreografów i instruktorów z całego świata. Piotr sędziuje zawody taneczne na terenie naszego kraju i innych państw europejskich. Jest on wulkanem pozytywnej energii – dodaje.
Drugim nauczycielem będzie Mateusz, organizator jednych z największych eventów dancehallowych w Polsce, organizowanych pod hasłem WICKED. W 2010 zdobył, a w 2015 i 2016 roku obronił tytuł Dancehall King (DNA Toruń).

Reklama

– Mateusz jest reprezentantem Monsta Unit i Hold On Nuh – jednych z najlepszych ekip dancehallowych w Polsce, a od niedawna również jamajskiej ekipy Sopreme Blazzaz. Jest również organizatorem, sędzią, instruktorem, uczestnikiem, zwycięzcą wielu krajowych i międzynarodowych eventów, contestów, warsztatów i campów. Od wielu lat nieustannie szkoli się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata. Taniec to jego życie. Każdy dzień poświęca na szkolenie siebie lub innych, szukanie, poznawanie i doświadczanie wciąż czegoś nowego w tańcu, jego historii, kulturze, środowisku – mówi o drugim nauczycielu Małgorzata Staniszewska.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że zapisy na warsztaty przyjmowane są tylko do 12 czerwca, kto chce, może jeszcze zdążyć, wystarczy napisać na adres: fameplock@gmail.com , podać w tytule FDF8, a w treści imię, nazwisko, wiek, nr tel oraz stopień zaawansowania.
Finałowa gala w Amfiteatrze odbędzie się w piątek 21 czerwca, początek wyznaczono na godz. 18:00. W tym roku motywem przewodnim będzie „Muzyka Oscarowa”.
Na deskach amfiteatru prezentować się będą wszystkie grupy Studia Tańca FAME oraz najliczniejsze grupy warsztatowe. Galę poprowadzą aktorzy płockiego teatru Sylwia Krawiec i Szymon Cempura.

Jol.
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

Elektroniczna energia

Czwarte ogłoszenie line-upu Audioriver 2019 Audioriver jest niezwykłym świętem muzyki, które fani elektronicznych brzmień mają …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.