Nagroda za uratowanie ofiary wypadku

Asp. Mirosław Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie odebrał w ubiegłym tygodniu honorową nagrodę im. Hanki Bożyk. Wyróżnienie jest przyznawane osobom, które podjęły się ratowania ludzkiego życia.
W sierpniu ubiegłego roku Mirosław Wojciechowski był na urlopie. Przypadkowo stał się wtedy świadkiem wypadku na drodze krajowej nr 60 w Sierakówku. Zanim na miejsce dotarły ekipy ratownicze pogotowia i straży pożarnej, wydobył z rozbitego auta 24-letniego mężczyznę i udzielił mu pierwszej pomocy.
W ubiegłym tygodniu Mirosław Wojciechowski odebrał nagrodę i medal im. Hanki Bożyk. To wyróżnienie przyznawane osobom, które podjęły się ratowania ludzkiego życia i niesienia pomocy potrzebującym. Jest przyznawane w kilku kategoriach: dla osób nie związanych zawodowo z ratownictwem medycznym, dziennikarzom, którzy propagują ochronę ludzkiego życia i pokazują przykłady jego ratowania, oraz pracownikom służby zdrowia i ratownikom medycznym, którzy pomagają ludziom nie tylko w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Razem z gostynińskim policjantem nagrody otrzymali: Aleksandra Hansy, studentka SGGW, która uratowała dwoje ludzi tonących w morzu, Dorota Pawlak z programu Uwaga oraz szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Matki wśród gwiazd

26 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał miejsce wyjątkowy koncert …