Muzyczny finał karnawału z POS

Agnieszka Sokolnicka, Joanna Horodko i Agnieszka Hutek – trzy śpiewaczki operowe tworzące grupę Sopranissimo wystąpią na najbliższym (9 lutego) koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Orkiestrę poprowadzi dyrygent Adam Banaszak.
Każda z pań ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny. Joanna Horodko jest laureatką i finalistką konkursów wokalnych, m.in. w Passau i na Sycylii. Śpiewała na scenach teatrów muzycznych i oper w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, a także w Austrii, Holandii, Belgii i Niemczech. Obecnie występuje w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Agnieszka Hutek to laureatka konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych i międzynarodowych, m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Gra w Och-Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu „Maria Callas Masterclass” Terrence Mc Nally. Laureatką Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg została Agnieszka Sokolnicka. Występowała w teatrach w kraju, m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, a także za granicą (Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna).
Na płockim koncercie tercet wykona najsłynniejsze arie operowe i operetkowe, przeboje muzyki filmowej, szlagiery z musicali i popularne piosenki lat 20. i 30. Śpiewaczki wystąpią z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Adama Banaszka. Bilety kosztują 50 zł.

(lesz)

Zobacz kolejny artykuł

SWPW-Impact Płock mistrzem Polski

Po raz kolejny płockie cheerleaderki zachwyciły publiczność i jurorów. Ich perfekcyjne, zaskakujące choreografią występy były …