Najnowsze informacje

Miss i mister pomagania

Po raz trzeci w Płocku nagradzani i wybierani będą najpiękniejsi wolontariusze. Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie MISS & MISTER Wolontariatu zaprasza jego pomysłodawca Konrad Słomczewski i Bank Żywności w Płocku. Swoich kandydatów można zgłaszać do 15 września. Nazwiska finalistów konkursu zostaną przedstawione podczas finałowej gali 6 października w Teatrze Dramatycznym.
Konkurs to pomysł na prezentowanie osób, które poświęcają innym swój czas, uśmiech, zainteresowanie, dzielą się umiejętnościami i wspierają. To właśnie społecznicy postanowili zorganizować imprezę dla swoich koleżanek i kolegów, którzy mają chęć niesienia pomocy innym. Może to być czytanie książek, pomoc w odrabianiu lekcji, robienie zakupów. – Czasami komuś z boku może wydawać się to proste, ale dla osób pozostających w domach czy takich, które często nie opuszczają swojego domu, wyjście na zwykły spacer jest ważne i o takie sprawy chodzi, o budowanie relacji – mówią wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Banku Żywności w Płocku.
Początkowo konkurs miał mieć zasięg lokalny. Ostatecznie jednak pokazuje wspaniałych ludzi z całego kraju. Do inicjatora Konrada Słomczewskiego dołączył Bank Żywności w Płocku i władze miasta. O tytuł mogą zatem walczyć wszystkie osoby, które robią coś z potrzeby serca dla innych. To konkurs dla osób w każdym wieku, od lat 5. Wybierani będą mister i miss wolontariatu oraz nastoletnia miss i mister, a także miss i mister senior. Na pierwszą edycję konkursu wpłynęło ponad pół tysiąca zgłoszeń. Do finału dotarło dziesięć osób. O tytuł miss i mistera wolontariatu walczyło sześć dziewczyn i czterech chłopaków. Podobnie było w roku ubiegłym.
Wolontariusze będą wybierani i nagradzani w trzech kategoriach wiekowych: 10–15 lat, 16–30 lat i w kategorii 30 plus. Pod uwagę będzie brane przede wszystkim to, jak uczestnicy konkursu pomagają innym. – Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów. To wyjątkowy tytuł i podziękowanie za piękno zewnętrzne i wewnętrzne dla osób, które w wolontariacie z potrzeby serca ciężko pracują. Wybierani tu miss i mister to osoby piękne w sercu – mówiła zapraszając do zgłaszania kandydatów wiceprezes Banku Żywności w Płocku Aldona Cybulska.
Kandydatki i kandydaci zaprezentują się podczas finałowej gali w strojach wieczorowych i stylizacjach własnych. Przedstawione będą również informacje dotyczące ich społecznikowskiej pracy.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Największy festiwal kultury hip-hop w Europie Środkowej

Dla fanów hip-hopowej muzyki festiwal w Płocku i czeski Hip Hop Kemp to dwie najważniejsze …

Ultramaraton Rykowisko

W IV edycji ultramaratonu Rykowisko wystartowało blisko 350 zawodników. Najwytrwalsi mieli do pokonania 105 kilometrów. …