Koncert zespołu IRA

To będzie wyjątkowy koncert! Taki w sam raz na 30-lecie istnienia zespołu. IRA, bo o nim mowa, zaprezentuje się swoim płockim fanom w Walentynki. Teatr Dramatyczny zaprasza do siebie 14 lutego na godzinę 18.00.
IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych, po które sięga, sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.
IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszy krążek zespołu pt. „IRA” ukazał się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: „IRA – Wracamy!”, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.
Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodzi swoje 30-lecie istnienia.
Bilety na koncert w Płocku można nabywać w kasie Teatru Dramatycznego. Więcej informacji po telefonem 24 2663808. Cena wejściówki – 125 zł.

(t)
fot. Teatr Dramatyczny w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Muzyczne wydarzenie sezonu

Na wyjątkowy recital fortepianowy zaprasza 5 kwietnia Płocka Orkiestra Symfoniczna. Przed melomanami wystąpi Soheil Nasseri, …