Koncert zespołu ANAMOR

19 października (piątek) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, ul. Kolegialna 23 odbędzie się koncert promujący płytę „Za witrażem” płockiego zespołu ANAMOR.
Jest to kolejny koncert z cyklu „To ma sens”, organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Płocku, a zainicjowanego przez dyrektora PSM i OSM – Michała Zawadzkiego. Zgodnie z ideą cyklu w trakcie koncertu będzie prowadzona akcja charytatywna.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Tumska 9 oraz w sekretariacie PSM, ul. Kolegialna 23.
Płyta „Za witrażem”, wydana przez Lynx Music, oficjalną premierę miała 7 lipca br. podczas 12 Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu i spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród fanów rocka progresywnego. Utwór „W górę” otwierający płytę zagościł również w audycji MiniMax Piotra Kaczkowskiego na antenie radiowej Trójki. Sponsorem głównym wydania płyty „Za witrażem” zespołu ANAMOR jest PKN ORLEN SA.
Początki zespołu ANAMOR sięgają 1995 r., kiedy to czwórka płocczan, w zasadzie dla czystej przyjemności wspólnego grania zawiązała zespół, który akompaniował okazjonalnie spotykanym wokalistom (był wśród nich m.in. późniejszy laureat IDOLA – Bartek Horn). Grupę stworzyli wówczas: Roman Kusy – gitara basowa, Marek Misiak – gitara solowa, Jurek Misiak – perkusja i Czarek Szczerbak – klawisze. Wiosną „96 dołączył do nich grający na gitarze 12-strunowej Tomek „Tomson” Rychlicki. Wtedy też pojawiła się pierwsza wokalistka – Dominika Owsik.
W tym składzie po raz pierwszy pod nazwą ANAMOR zespół zadebiutował 1 czewca 1996 r. koncertem w płockim MOSiR. Później pojawiał się na letnich koncertach (m. in. Inwazja Mocy RMF FM), zdobywając uznanie odbiorców, a w listopadzie wystąpił na „Jesiennych Spotkaniach z Muzyką” w Sierpcu, zajmując I miejsce. Zachęciło to członków grupy do realizacji pierwszych nagrań. W lutym 1997 r. w studiu „RADIOAKTYWNI” w Częstochowie powstało demo, na które złożyło się pięć utworów: „Tylko tam”, „Sweet Fantasy”, „Przebudzenie”, „Sam”, „Post Scriptum”. Były to, zdaniem słuchających tych nagrań, klimaty soft-rockowe z wyraźnymi wpływami progresywnymi.
Obecny skład zespołu ANAMOR przedstawia się następująco: Marta Głowacka – vocal, Roman Kusy – gitara basowa, Marek Misiak – gitara solowa, Jurek Misiak – perkusja, Maciej Karczewski – klawisze, Marcin Ozimek – klawisze.

(t)

 

Zobacz kolejny artykuł

Muzyczne wydarzenie sezonu

Na wyjątkowy recital fortepianowy zaprasza 5 kwietnia Płocka Orkiestra Symfoniczna. Przed melomanami wystąpi Soheil Nasseri, …