Koncert Moniki Borzym w Płocku

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na walentynkowy koncert z cyklu Kawiarnia Jazzowa. 14 lutego w sali koncertowej POKiS-u wystąpi Monika Borzym – polska wokalistka podbijająca światową scenę muzyki jazzowej.
Monika Borzym to ceniona na całym świecie wokalistka jazzowa. Urodzona w 1990 roku, pochodzi z muzycznej rodziny – jej ojciec jest instrumentalistą, a mama wokalistką, która przez wiele lat prowadziła chór. Monika praktycznie wychowywała się na scenie.
Podczas Jazz Jamboree w 2009 roku została zaproszona przez Michała Urbaniaka do wspólnego koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność. Wtedy też otrzymała propozycję pierwszego kontraktu płytowego z Sony Music. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej na wydziale piosenki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Jersey High School utwierdziła ją w przekonaniu, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Brała udział w wielu festiwalach wokalnych, zdobywając liczne nagrody i najważniejsze doświadczenia zawodowe.
W ciągu swojej muzycznej kariery wydała już cztery solowe płyty. Monika współpracowała z największymi i najwybitniejszymi muzykami polskiego i światowego jazzu, w tym m.in. z wybitnymi amerykańskimi gitarzystami: Johnem Scofieldem, Larrym Campbellem (znanym ze współpracy z Bobem Dylanem czy Paulem Simonem), Mitchellem Longiem, Johnem Scofieldem, nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem, saksofonistą Chrisem Potterem, trębaczem Randym Breckerem, ale także m.in. z kontrabasistą Robertem Kubiszynem, perkusistą Michałem Bryndalem i altowiolistą Michałem Zaborskim (Atom String Quartet).
Podczas płockiego koncertu wokalistce towarzyszyć będą muzycy: Mitchell Long (gitara), Max Mucha (kontrabas), Michał Bryndal (perkusja).
Koncert Moniki Borzym odbędzie się w czwartek, 14 lutego o godzinie 19.00 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Bilety w cenie 30 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS oraz w sprzedaży internetowej na www.pokis.infoserw.pl.

(t)
fot. POKiS

Zobacz kolejny artykuł

Adam Struzik Osobowością Roku 2019

„Osobowości i Sukcesy Roku” to plebiscyt, w którym nagradzane są wybitne osoby ze świata biznesu, …