Kolędowanie z Eleni

Znana piosenkarka Eleni wystąpi w piątek, 4 stycznia w hali sportowej w SP w Starej Białej. Zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne. Początek koncertu o godz. 19.00, wstęp wolny.
Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni, urodziła się w Bielawie. Jej rodzice są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole „Niezapominajki”, później śpiewała w licealnej grupie „Ballada”. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole „Hellen”. Od 1975 działała w kapeli „Prometheus”, w 1980 rozpoczęła natomiast karierę solową.
Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z „Prometheusem” w 1978 r. Eleni ma na koncie kilkadziesiąt płyt. W 2006 r., z okazji 30-lecia pracy artystycznej, wydała książkę „Nic miłości nie pokona”.
Artystka jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 1996 r. została odznaczona Czerwoną Kokardką, wyróżnieniem przyznawanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

(gsz)
fot. archiwum

Zobacz kolejny artykuł

Płocki sztab WOŚP odlicza czas do 13 stycznia

Młodzieżowy Dom Kultury po raz kolejny otrzymał zgodę na utworzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. …

Jubileusz płockiego PCK

Honorowi dawcy krwi z Płocka i powiatu płockiego świętowali z okazji jubileuszu 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa …