Kolędowanie z Eleni

Znana piosenkarka Eleni wystąpi w piątek, 4 stycznia w hali sportowej w SP w Starej Białej. Zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne. Początek koncertu o godz. 19.00, wstęp wolny.
Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni, urodziła się w Bielawie. Jej rodzice są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole „Niezapominajki”, później śpiewała w licealnej grupie „Ballada”. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole „Hellen”. Od 1975 działała w kapeli „Prometheus”, w 1980 rozpoczęła natomiast karierę solową.
Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z „Prometheusem” w 1978 r. Eleni ma na koncie kilkadziesiąt płyt. W 2006 r., z okazji 30-lecia pracy artystycznej, wydała książkę „Nic miłości nie pokona”.
Artystka jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 1996 r. została odznaczona Czerwoną Kokardką, wyróżnieniem przyznawanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

(gsz)
fot. archiwum

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …