Kawiarnia Jazzowa z Grażyną Auguścik

Do Płocka zawita jedna z największych gwiazd światowej sceny jazzu. Koncert Grażyny Auguścik odbędzie się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w piątek, 9 listopada.
Grażyna Auguścik, autorka 19 płyt solowych, aranżer, kompozytor, uznana przez amerykańskich krytyków za jedną z najciekawszych postaci światowej sceny jazzowej, wystąpi w POKiS-ie. Na scenie towarzyszyć jej będzie Jarosław Bester – akordeonista, kompozytor, laureat wielu międzynarodowych konkursów, twórca cenionego Bester Quartet.
Artystka jest absolwentką słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała z rąk samego Phila Collinsa i Ala Jarreau. Od ponad 20 lat mieszka w Chicago – tu koncertuje, nagrywa płyty, bierze udział w wielu jazzowych i undergroundowych projektach nagraniowych innych artystów, prowadząc równocześnie własną wytwórnię płytową w GMA Records.
Słynny amerykański krytyk muzyczny Howard Reich, podając zestawienie dziesięciu najlepszych koncertów, jakie widział w ciągu ostatnich 30 lat, obok Franka Sinatry, Elli Fitzgerald czy Milesa Davisa, wymienia właśnie Grażynę Auguścik.
Pismo „Jazz Forum Magazine” w plebiscycie publiczności aż pięciokrotnie przyznało jej tytuł najlepszej wokalistki jazzowej.
Grażyna Auguścik wystąpi w duecie z Jarosławem Besterem w piątek, 9 listopada o godz. 19.00 w Domu Darmstadt. Bilety można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10, czynna w godzinach 7.30-15.30) lub na www.pokis.infoserw.pl. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa.

(gsz)
fot. ze zbiorów POKiS

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …