fot. Dariusz Ossowski

Gorąco w płockim sztabie WOŚP

W galeriach, szkołach, płockiej Orlen Arenie i oczywiście sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą w niedzielę 14 stycznia grać płocczanie razem z Jurkiem Owsiakiem. Swój udział w 26. finale zapowiedzieli już najlepsi kierowcy i specjaliści udzielający porad żywieniowych. Dołączą Książnica Płocka, MOPS, Ogród Zoologiczny w Płocku, PCK, Płocka Grupa Fotograficzna, Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Oczywiście będą liczne atrakcje dla najmłodszych i jak co roku mnóstwo muzyki. Gwiazdą wieczornego koncertu będzie zespół HURT.
Jak mówi szefowa płockiego sztabu WOŚP Litosława Koper, będzie się działo dużo, ciekawie, ze sporą dawką muzyki i wieloma niespodziankami. Wśród wielu przygotowanych atrakcji pojawi się po raz pierwszy możliwość skorzystania z drift taxi. W tym roku liga Drift Masters Grand Prix postanowiła dołączyć do płockiego sztabu kwesty i zorganizować na stadionie im. Kazimierza Górskiego Motoorkiestrę. Zawodnicy najlepszej europejskiej ligi driftingowej będą jeździć bokiem po znanej na całym świecie trasie stworzonej na stadionie Wisły Płock. – Chcemy wykorzystać obiekt, jaki mamy w Płocku i w ramach charytatywnej kwesty zaoferować DRIFT TAXI – mówił Piotr Więcek, zawodnik Formula Drift, który sezon 2017 zakończył z tytułem „debiutanta roku” w FD. – Każdy, kto wrzuci do puszki wolontariusza określoną kwotę (min. 50 zł), będzie mógł zasiąść na prawym fotelu jednego z driftowozów i przejechać się po legendarnej płockiej trasie. Jak dodał Dominik Jaroszewski, komentator zawodów Drift Masters Grand Prix, udział w tegorocznym finale jest dla nich niesamowicie ważny. – Dla nas jest to niezwykle miłe, że możemy pomagać wykorzystując do tego sport, który wszyscy uwielbiamy. To dla nas także niesamowita okazja do tego, aby zaprosić wszystkich do wspólnego driftowania. Jazda w kontrolowanym poślizgu z perspektywy wnętrza driftowozu – to robi wrażenie!
A jeśli to za mało i za spokojnie, to w specjalnej strefie wystawienniczej oprócz „jazdy bokiem” przy Łukasiewicza 34 w Płocku można będzie zobaczyć nietuzinkowe atrakcje motoryzacyjne. Maksymalne rozgrzanie emocji zapewnią „motoryzacyjne licytacje na żywo” na rzecz WOŚP.
Płocki sztab wesprze 450 wolontariuszy. Finał odbędzie się w Orlen Arenie. Wolontariusze będą kwestowali w galeriach handlowych (od godziny 12.00 do 20.00) i na ulicach miasta. Jak co roku dołączają Płocka Orkiestra Symfoniczna (na 12 stycznia zaplanowany jest koncert „Przeboje ABBY”) i płocki Teatr Dramatyczny. Wolontariusze będą obecni w płockich szpitalach. Razem ze swoimi wolontariuszami-aktorami kolędować i kwestować będzie Roma Ludwicka. – Wzorem poprzedniego roku pobiegniemy i będziemy szli dla Wielkiej Orkiestry. Klub Wesołego Biegacza organizuje marsz nordic walking, a Sebastian Dymek pobiegnie po serce na mecie. Osoby, które chcą aktywnie spędzić ten dzień, zapraszamy do udziału – mówiła Litosława Koper, szefowa płockiego sztabu WOŚP.
W Orlen Arenie przygotowane zostaną baseny z kolorowymi piłkami i zjeżdżalnie. Dołączą Książnica Płocka, MOPS, Ogród Zoologiczny w Płocku, PCK, Płocka Grupa Fotograficzna, Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. – Tego dnia będzie nam pomagać Komunikacja Miejska, a wolontariusze będą mieli darmowe przejazdy – mówiła Litosława Koper.
Tegoroczny finał mnóstwo imprez, aukcji i kwesta z udziałem 450 wolontariuszy. – Będą rzeczy znane i nowe. I niespodzianki. Cieszę się, że co roku dołączają do nas nowe osoby, które chcą pomagać dzieciom i seniorom. Jesteśmy wzruszeni, że co roku tak dużo ludzi o gorących sercach gra z nami dla najbardziej potrzebujących. Zapraszamy i już dziękujemy za wsparcie – mówiła Litosława Koper, dodając, że w tym roku można znów bić płocki rekord zbiórek. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Płocku zebrano rekordową kwotę ponad 313 tys. zł.
Chętni już mogą wspierać Orkiestrę, bo ruszyły pierwsze internetowe aukcje. Link: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=45046346.

rad

Zobacz kolejny artykuł

1 września od godz. 14.30 na plaży Sobótka Summer Fall Festival

Bardzo dużo ostrej muzyki Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie roku szkolnego, warto wakacje zakończyć …

Polish Hip-Hop Festival. Pobity rekord

Po raz szósty płocka plaża gościła uczestników Polish Hip-Hop Festival. Impreza z roku na roku …