Filmoterapia z Sensem

Projekcja filmu dokumentalnego „Singielki” oraz dyskusja z publicznością i zaproszonymi gośćmi na temat „Czy sama znaczy samotna?” rozpocznie 16 listopada nowy cykl w NK Przedwiośnie. Inspiracją do rozmowy będą filmy z festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Autorką projektu Filmoterapia z Sensem jest Martyna Harland – psycholog Uniwersytetu SWPS, dziennikarka magazynu „Sens”, współtworząca programy telewizyjne „Hala Odlotów” w TVP Kultura oraz „Kocham Kino” w TVP2. Pierwsze edycje psychologicznych spotkań z filmem dokumentalnym odbyły się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdyni. Teraz pora na Płock.
W NK Przedwiośnie zobaczymy kilka filmów, które poruszają ważne w życiu każdego człowieka kwestie. Po projekcji o fundamentalnych sprawach takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana publiczność porozmawia ze specjalistami. Gośćmi I edycji, zatytułowanej „Czy sama znaczy samotna?” będą: Sylwia Wojtysiak – certyfikowana psychoterapeutka, terapeutka uzależnień, seksuolog, socjoterapeutka, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej; Aleksandra Gołębiewska – terapeutka psychoanalityczna, superwizorka, psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i Anna Dymek – polonistka w Zespsole Szkół Centrum Edukacji, prowadząca zajęcia z edukacji filmowej. – Ideą projektu jest nie tylko umożliwienie publiczności kontaktu z dobrym filmem. Filmy pozwalają nam przyjrzeć się sobie. Na przykładzie bohaterów porozmawiamy o miłości, związkach, dzieciństwie, roli wiary i jej miejscu w dzisiejszym świecie. Filmy wykorzystamy do pracy z własnymi emocjami – mówi Anna Dymek.
Podczas pierwszego spotkania zobaczymy film „Singielki”, którego bohaterkami są pochodzące z różnych miast (Szanghaj, Melbourne, Barcelona i Stambuł) dziewczyny. Skończyły 30 lat, są wykształcone i atrakcyjne, ale pomimo regularnego korzystania z serwisów randkowych i innych bardziej tradycyjnych form kojarzenia par, nie są w stanie zbudować długotrwałej relacji. Dlaczego nie mogą znaleźć partnera, a może: dlaczego w ogóle muszą go szukać? Czy poszukują mężczyzny, który jeszcze nie istnieje? Czy też to mężczyźni chcą kobiet, które już przestały istnieć? Projekcja rozpocznie się o godz. 18.15. Bilet kosztuje 15 zł. Wszyscy uczestnicy dyskusji otrzymają bezpłatne egzemplarze magazynu „Sens”.
Na kolejnych seansach zobaczymy: norweskie „Dzieciństwo” Margret Olin i „Szukając Jezusa” Katarzyny Kozyry.
Organizatorami Filmoterapii z Sensem są: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, dystrybutor Millennium Docs Against Gravity, Akademia Dokumentalna.

(l.)

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …