Eleni w Płocku

Niezwykłe przeżycia muzyczne czekają miłośników twórczości Eleni. Wraz z zespołem wystąpi 25 lutego o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku przy ul. Kolegialnej 23.
To jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Jej piosenki nucą całe pokolenia. „Miłość jak wino”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Wakacyjny flirt”, „Nic miłości nie pokona” oraz największy przebój „Miłości ślad” potrafią zanucić niemal wszyscy. W jej piosenkach jest mnóstwo miłości, radości i pogody ducha. Gdy wychodzi na scenę, to jakby zaświeciło ciepłe, greckie słońce. To niezwykłe, ponieważ artystkę w przeszłości dotknęła ogromna tragedia. Jej córka została zamordowana, a sprawcą okazał się były chłopak dziewczyny. Tymczasem Eleni potrafiła wybaczyć zabójcy swojego dziecka i zachować to wewnętrzne ciepło, które emanuje z każdego jej utworu.


Warto wiedzieć, że Eleni swoją muzyczną wrażliwość kształtowała już od dzieciństwa. Pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Jako nastolatka stawiała swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie. W szkole średniej, jako solistka zespołu Ballada, w roku 1975 została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty: „Moja miłość”, „Buzuki Disco”, „Ty jak niebo”. „Ja jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt”, „Nic miłości nie pokona” oraz największy przebój „Miłości ślad”. Za większość powyższych pozycji Eleni otrzymała Złote Płyty.
Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsce krajowych list przebojów takie utwory, jak: „Do widzenia mój kochany”, „Bawmy się, śmiejmy się”, „Chcę kochać”, „Za wszystkie noce i dni”, „Na miłość nie ma rady”, „Ballado hej”, „Miłość jak wino”.
Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt „Lata z radiem”, za co uhonorowano ją tytułem „Królowej Polskiej Piosenki”. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę „Viktora”. Oprócz występów na większych krajowych scenach Eleni śpiewała wielokrotnie w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii. Jako nieliczna z artystów śpiewała bezpośrednio dla Papieża Jana Pawła II.
Bilety na Galowy Koncert można nabyć w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, ul. Tumska 9A, tel. 24 366 43 50 i w Centrum Informacji Turystycznej, plac Stary Rynek 8, tel. 24 367 19 44 oraz przez internet: kupbilecik. pl, biletyna. pl. W sprawie biletów grupowych oraz rezerwacji należy kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eventy@imaz.pl lub telefonicznie: 515 331 914.
Dla wszystkich miłośników Eleni, którzy kupią bilet na koncert, jest też kolejna dobra wiadomość. Po występie będzie można spotkać się z artystką, zrobić pamiątkowe zdjęcie, zdobyć autograf, kupić płytę czy po prostu przez chwilę porozmawiać.

(t)

Zobacz kolejny artykuł

Adam Struzik Osobowością Roku 2019

„Osobowości i Sukcesy Roku” to plebiscyt, w którym nagradzane są wybitne osoby ze świata biznesu, …