Dzień Matki wśród gwiazd

26 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał miejsce wyjątkowy koncert zorganizowany dla uhonorowania Dnia Matki. W wieczorze weźmie udział pierwsza dama polskiej sceny operetkowej – niepowtarzalna Grażyna Brodzińska.

Towarzyszyć jej będą wybitni śpiewacy: Emil Ławecki (tenor) oraz Adam Szerszeń (baryton). Artyści wykonają najpiękniejsze utwory operetkowe, musicalowe, ale będzie też kilka niespodzianek ze specjalną dedykacją dla Mam. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Tomasza Chmiela.
Grażyna Brodzińska króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Bogusław Kaczyński powiedział o niej: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.
Emil Ławecki to absolwent Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Karczykowskiego. W 2012 roku zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w studenckim przedstawieniu „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena. Brał udział w takich inscenizacjach operowych, jak „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Ciotunia” Mirosławy Florczak do tekstu Aleksandra Fredry oraz „Spiskowcy” Franza Schuberta, kreując w nich pierwszoplanowe role.
Adam Szerszeń ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Michaliny Growiec. Od 2002 roku pracuje na Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1998 do 2002 roku był śpiewakiem zespołu Camerata Silesia. Od 2002 do 2005 roku był solistą Opery Śląskiej, następnie, w latach 2003–2009, gościnnym solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, a od 2012 do 2015 roku solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2004 roku jest także gościnnym solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.
Dyrygent Tomasz Chmiel w latach 1989–96 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka, kończąc oba kierunki z wyróżnieniem. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii. Prowadził liczne koncerty w kraju i za granicą.
Organizatorami koncertu są Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Teatr Dramatyczny w Płocku. Bilety w cenie 95 zł (normalny) i 80 zł (ulgowy) kupić można w kasie Teatru oraz za pomocą strony internetowej: www.bilety@teatrplock.pl, telefoniczna rezerwacja biletów: 24 266 38 08, 24 262 48 40.

(t)
fot. Teatr Dramatyczny w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Trzy dni płockiego festiwalu

Rozmowa z Piotrem Orliczem-Rabiegą, organizatorem festiwalu Audioriver Przed nami 14. edycja Festiwalu Audioriver. Jak zmieniało …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.