Dzieciaki znów zaśpiewają z orkiestrą

Jeszcze przed gwiazdką Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza najmłodszych z rodzicami na kolejne spotkania z cyklu „Wędrówki po pięciolinii”. Podczas trzech grudniowych koncertów będzie okazja do spotkania z muzyką dawną i m.in. ze znaną piosenką „Był sobie król, był sobie paź…”.
Zaplanowane na niedzielę, 17 grudnia spotkania to już ostatnie w tym roku rodzinne muzyczne koncerty organizowane przez POS. Tym razem na scenie wystąpi Zespół Muzyki Dawnej Concentus składający się z chóru mieszanego i zespołu instrumentów dawnych. Koncert poprowadzi Adriana Wdziękońska, autorka opracowania merytorycznego.
Dzieci już mogą uczyć się słów piosenki, którą zaśpiewają wspólnie z prowadzącymi i rodzicami: „Był sobie król, był sobie paź i była też królewna”. W przygotowanej na 17 grudnia opowieści wszyscy bohaterowie będą pięknie śpiewać i grać na instrumentach.
Zespół Muzyki Dawnej Concentus wykonuje muzykę kompozytorów polskich i europejskich od XV do XVIII wieku. Bilety w cenie 5 zł (cena biletu dla jednego rodzica z dzieckiem) do nabycia od 27 listopada w kasie biletowej POS oraz na www.bilety24.pl. Koncerty w dniu 17 grudnia odbędą się o godzinie: 9.30, 10.30, 11.30.
„Wędrówki po pięciolinii” to cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych przygotowanych dla dzieci poniżej 3 roku życia i rodziców. Koncerty zapoznają dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania. Podczas spotkań prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci. Projekt „Wędrówki po pięciolinii” od początku spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Lubiany przez dzieci i ich rodziców projekt odbywa się w jedną niedzielę każdego miesiąca.
Cykl muzycznych spotkań,, Wędrówki po pięciolinii” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Matki wśród gwiazd

26 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał miejsce wyjątkowy koncert …