fot. D. Ossowski

Dymisja w radzie miejskiej Sojuszu

Podczas przedświątecznego posiedzenia rady miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej jej szef Arkadiusz Iwaniak złożył dymisję z zajmowanej funkcji. Nowego szefa partii w Płocku powinniśmy poznać w drugiej połowie lutego.
W listopadowych wyborach samorządowych płocki Sojusz Lewicy Demokratycznej osiągnął słaby wynik. Kandydat partii na prezydenta miasta i jednocześnie przewodniczący rady miejskiej SLD osiągnął zaledwie około 4% poparcia. Dało mu to dopiero czwarte miejsce wśród siedmiu kandydatów. Kandydaci partii na radnych uzyskali około 14% poparcia i dwa mandaty. Zaraz po wyborach Arkadiusz Iwaniak przyznał, że to jego wina.
W połowie grudnia przyszedł czas rozliczeń. – Złożyłem dymisję ze stanowiska przewodniczącego rady miejskiej. Została ona przyjęta. Potem rozmawialiśmy o wyborach, o tym co zostało zrobione dobrze i jakie błędy popełniliśmy. Postanowiliśmy, że 21 lutego 2015 roku odbędzie się konwencja rady miejskiej, podczas której zostanie wybrany nowy przewodniczący. To wtedy też zostaną określone cele płockiego SLD do 2016 roku – mówi Iwaniak.
Również przed świętami wyborczą porażkę podsumowały wojewódzkie struktury SLD. W poprzedniej kadencji partia miała w sejmiku wojewódzkim 7 radnych, po listopadowych wyborach został tylko jeden. Przewodniczący rady wojewódzkiej Włodzimierz Czarzasty zapytał swoich kolegów, czy jest potrzebne głosowanie nad wotum zaufania dla władz wojewódzkich. – W spotkaniu brali udział szefowie struktur powiatowych. Uznali, że nie ma potrzeby głosowania nad wotum zaufania. Oznacza to, że cały dotychczasowy zarząd wojewódzki partii pozostaje na swoich stanowiskach – dodaje Iwaniak, który jest sekretarzem rady mazowieckiej SLD. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Jadą do Płocka z całego kraju po tytuł mistrza krzyżówek

W sobotę, 18 sierpnia poznamy nowego mistrza szaradziarskiego. O ten tytuł będą walczyli amatorzy umysłowych …

Wakacje na Starówce

Agencja Rewitalizacji Starówki oraz Fundacja Revita zapraszają do udziału w cyklicznych wydarzeniach na Starówce. Imprezy …