Disco polo pod batutą

Do usłyszenia w styczniu w ORLEN Arenie

Informacja o koncercie „Orkiestra w Rytmie Disco!” wywołała w Płocku sporo zamieszania. Chodzi o nietypowe wydarzenie, które odbędzie się 18 stycznia 2018 roku w ORLEN Arenie. Na jednej scenie wystąpią wtedy grupy: Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, Weekend, MixDance w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak!
Jak sobie z aranżacjami poradził Piotr Piątkowski, dyrygent orkiestry symfonicznej? Zadaliśmy mu pytanie, czy była to ciężka, długotrwała praca? – Trudno powiedzieć, czy dany aranż robi się szybko czy wolno. Na pewno są one inne, wyjątkowe, muszą zdobyć serca publiczności, więc trzeba poświęcić im bardzo dużo czasu, zwłaszcza że gramy wszystko na żywo orkiestrą i bandem, nie ma żadnych playbacków czy też półplaybacków – podkreśla muzyk, który w czasie koncertu poprowadzi ponad 20-osobową orkiestrę. – Nie chcemy z tego koncertu robić poważnej symfonii, zero przerostu formy nad treścią, to będzie koncert stricte rozrywkowy. Orkiestra ma za zadanie upiększyć i wzbogacić brzmieniowo, nie zagłuszyć wokalistów – dodaje ze śmiechem.

Alert TP
Alert TP

Jako wokalista w koncercie wystąpi Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full. Zaznacza, że jest to dla niego kolejna przygoda muzyczna. – Jeżeli mamy możliwość zaśpiewania z orkiestrą symfoniczną, to dlaczego nie? Taki koncert organizowany dla jakiegokolwiek wokalisty disco polo po raz pierwszy. Myślę, że nasi odbiorcy czekają na takie połączenie, dlatego że muzyka disco polo już osiadła na tyle, że może spokojnie brać udział w tego rodzaju koncertach – tłumaczy.
Bilety na koncert dostępne są na stronie: https://www. biletomat. plMamy też bilety dla naszych czytelników. Zapraszamy do udziału w zabawie. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do piątku, 29 września, do godz. 10.00 pod adresem e-mail blanka@tp.com.pl.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …