Czym jeszcze zaskoczy Polish Hip-Hop TV Festival?

Polish Hip-Hop TV Festival to również Red Bull Tour Bus, czyli jedna z festiwalowych scen, na której sporo będzie się działo. W dniach 4–5 sierpnia wystąpią na niej m.in. Włodi, Smolasty, Leh, Guzior i Bedoes.
Polish Hip-Hop TV Festival zyskał rangę największej hip-hopowej imprezy w Polsce. Co roku na plaży nad Wisłą gromadzi kilka tysięcy fanów tej muzyki. Niebawem w sierpniu zapowiada się powtórka, bo zbliża się wielkimi krokami kolejna edycja i do Płocka wybierają się takie gwiazdy jak O. S. T. R., Tede czy Grubson.
Jednak 10 wykonawców możecie znaleźć tylko na Red Bull Tour Bus. Scena specjalnego muzycznego autobusu gościć będzie na PHHTVF w piątek i sobotę. Pojawi się na niej legenda polskiej sceny, jeden z filarów Molesty Ewenement – Włodi, któremu Red Bull Tour Bus nie jest obcy. Miał on okazję wystąpić na jego dachu w 2015 r. w Szczecinie w ramach trasy Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena. Wówczas wspólnie z weteranami sceny oddawał hołd 20-letniej historii polskiego rapu.
Teraz przyszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i zaprezentować młode talenty. Z dachu autobusu zagrają: Wac Toja, ReTo, Guzior, Bedoes, którzy występowali na tej scenie również podczas zeszłorocznej edycji festiwalu.
Po raz pierwszy zaś na Red Bull Tour Bus pojawią się Smolasty, Jan – Rapowanie, Plan Be czy Leh i Duchu. Poznajmy więc ich bliżej. Smolasty to wokalista, producent i autor tekstów pochodzący z Warszawy. Ma na koncie wyprodukowanie całego albumu „Lot022” Kaza Bałagane, który został okrzyknięty najlepszym undergroundowym krążkiem w polskim rapie w 2015 roku. Jego utwór „Znowu nie ma jej” nagrany z duetem producenckim MXF, spotkał się z dużym uznaniem zarówno wśród internautów, jak i rozgłośni radiowych.
Jan – Rapowanie to zaledwie 18-letni raper z Krakowa. Najbardziej znane jego numery to „LOT”, „Janek nie jest wcale” i „Branoc”. PlanBe w głównej mierze skupia się na brzmieniu New Toronto. Jego singiel „Kawa i xanax”, nagrany wspólnie z Quebonafide, ma już ponad cztery miliony odtworzeń na YouTube.
Leha niektórzy porównują do Tylera The Creatora, Earla Sweatshirta czy innych młodych, amerykańskich raperów, nagrywających brudny, przenikliwy i przekorny rap. Jego flow jest niepodrabialny.
Bedoes pochodzi z Bydgoszczy, a na co dzień jest członkiem warszawskiej ekipy SB MAFFIJA. Został wybrany jednym z Młodych Wilków magazynu Popkiller. Jest nim również Duchu – gdański raper, tekściarz oraz producent, znany ze swojego oryginalnego stylu. Raper aktualnie pracuje nad drugą płytą długogrającą.
Cała dziesiątka pierwsze legalne wydawnictwa ma już za sobą i zyskuje coraz szersze uznanie na scenie. Zobaczymy, jak przekonają do siebie publikę w Płocku. Przypomnijmy, Polish Hip-Hop TV Festival odbędzie się w dniach 3–5 sierpnia na plaży w Płocku. Właśnie podrożały bilety. Obecnie karnet kosztuje już 90 zł.

 BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …