Cztery koła w mieście

Struktury partii Polska Jest Najważniejsza w Płocku będą się opierały na czterech kołach, odpowiadających swoim zasięgiem okręgom wyborczym w mieście. Niewykluczone jest jednak tworzenie dodatkowych kół na przykład przez grupy zawodowe.
W środę, 16 marca, odwiedził Płock jeden z twórców partii Polska Jest Najważniejsza Paweł Poncyliusz. Opowiadał o tworzeniu struktur PJN w kraju oraz działalności klubu parlamentarnego.
– Za kilka dni PJN zostanie zarejestrowana przez sąd. Uzupełniliśmy już statut, teraz wszystko zależy od decyzji sędziego. W kraju notujemy ciągły postęp, przychodzą do nas ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli nic wspólnego z polityką, ale także byli członkowie PiS, PO, czy lokalni działacze Akcji Wyborczej Solidarność. W sejmie mamy wpływ na przyjmowanie uchwał, które uznajemy za istotne dla społeczeństwa. Przygotowujemy się także do wyborów parlamentarnych. Kandydaci zostaną wyłonieni podczas konwencji powiatowych. Najlepsze miejsca dostaną ci, którzy pochodzą z powiatów czy miast, w których będzie najkorzystniejszy współczynnik liczby członków partii do liczby wyborców – mówi Paweł Poncyliusz.
Poseł PJN odniósł się także do najważniejszych jego zdaniem spraw dotyczących rozpoczynającej się 1 lipca tego roku polskiej prezydencji w Unii Europejskiej: – Teraz jest już za późno, żeby o tym rozmawiać. O priorytetach prezydencji powinno się mówić dużo wcześniej, żeby zdążyły się one osadzić w świadomości europejskich polityków. Premier Tusk w jednym z wywiadów mówił o Afryce Północnej i przyłączeniu do Unii Europejskiej państw bałkańskich, ale to przecież się dzieje samo. Naszym zdaniem jednym z głównych tematów powinien być pakiet klimatyczny. Polska energetyka jest oparta na węglu, co wiąże się z dużą emisją dwutlenku węgla. Kolejną sprawą są dopłaty bezpośrednie oraz kształtowanie unijnego budżetu. W następnej perspektywie finansowej będzie się stawiać nacisk na innowacyjność gospodarki zamiast na spójność, to również jest niekorzystne dla Polski – dodał Paweł Poncyliusz.
W Płocku struktury PJN mają się opierać na czterech kołach odpowiadających swoim zasięgiem miejskim okręgom wyborczym. Biuro partii znajduje się przy ulicy Bielskiej 1 (lokale 210 i 211). 1 kwietnia zaczną działać strony internetowe.
– Wkrótce w Radzie Miasta będziemy silniejsi od Prawa i Sprawiedliwości. Dołączy do nas Barbara Smardzewska-Czmiel – mówi szef płockich struktur PJN Piotr Kubera.
– Poza głównymi kołami partii w mieście zachęcamy także do tworzenia dodatkowych kół poza tymi strukturami, na przykład przez grupy zawodowe – dodaje Paweł Kolczyński.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …