Będziemy wybierać najpiękniejszą… Choinkę na Tumskiej i Grodzkiej

Agencja Rewitalizacji Starówki w Płocku przygotowała konkurs na „Najpiękniejszą Tumską Choinkę”. Do udziału w nim zachęca przedsiębiorców z ul. Tumskiej i ul. Grodzkiej, a także uczniów płockich szkół podstawowych.
– Pomysł zaczerpnęliśmy z ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Na spotkaniu z jej menadżerem, na którym poruszaliśmy temat rewitalizacji tejże ulicy, wspominał o podobnym konkursie, który został przeprowadzony kilka lat temu właśnie na Piotrkowskiej. Konkurs na najpiękniejszą choinkę, który był rozpoczęciem dobrych zmian na tej ulicy, był jej nowym początkiem. Jak nie skorzystać z takiego doświadczenia? – mówi Jacek Koziński, prezes ARS Sp. z o.o.
Zabawa rozpoczyna się 11 grudnia. W tym dniu przedsiębiorcy ustawiają przed swoimi lokalami choinki – piękne, żywe, pachnące. W dniach 12, 13 i 14 grudnia uczniowie dekorują przydzielone drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Kolejnym etapem zabawy-konkursu jest wykonanie zdjęć udekorowanych kandydatek, niezbędnych w konkursie na „Najpiękniejszą Tumską Choinkę”. Oczywiście wcześniej każda z nich zostanie oznaczona nazwą fundatora oraz dekoratora drzewka. W dniach od 15 grudnia ARS zaprasza wszystkich zainteresowanych na ulicę Tumską i Grodzką. Będzie można obejrzeć wszystkie kandydatki do tytułu najpiękniejszej.
Na swoje faworytki głosować można w dniach 17–27 grudnia na facebookowym profilu Starówka Płocka. Tytuł „Najpiękniejszej Tumskiej Choinki” otrzyma to drzewko, które do dnia 27 grudnia zbierze najwięcej polubień pod zdjęciem.
Klasa, która udekoruje tę najpiękniejszą, w ramach nagrody wybierze się całą grupą do kina. Nagrodę-niespodziankę przewidziano również dla przedsiębiorcy – fundatora drzewka.

(t)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Rowerem albo autem na potańcówkę

W Wiączeminie majówka i urodziny niebieskiego stołu Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim jest obecnie …