Najnowsze informacje

6 sierpnia rusza 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej

Tegoroczna 36. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy ze Wzgórza Tumskiego 6 sierpnia 2017 r. po Mszy św. koncelebrowanej w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Płockiego o godz. 6.00. Trasa pielgrzymki została podzielona na 9 etapów (około 30 km dziennie). Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2017 r. w godzinach porannych (7.30-8.15).
Mottem tegorocznej pielgrzymki będzie hasło „Żywe diamenty Maryi”. A to dlatego, że w tym roku mija trzysta lat od koronacji papieskimi koronami Ikony Jasnogórskiej. Tematem „rekolekcji w drodze” będzie natomiast przesłanie płynące z Fatimy, w związku z setną rocznicą Objawień Fatimskich.
– Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo – zachęca ks. Jacek Prusiński, przewodnik główny 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

 

Zobacz kolejny artykuł

Ultramaraton Rykowisko

W IV edycji ultramaratonu Rykowisko wystartowało blisko 350 zawodników. Najwytrwalsi mieli do pokonania 105 kilometrów. …

Za niespełna dwa miesiące wielka zabawa na płockiej plaży

Miłośnicy muzyki elektronicznej nie mają żadnych wątpliwości, gdzie spędzą ostatni weekend lipca. Oczywiście na plaży …