1 września od godz. 14.30 na plaży Sobótka Summer Fall Festival

Bardzo dużo ostrej muzyki
Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie roku szkolnego, warto wakacje zakończyć mocnym akcentem. W sobotę, 1 września na plaży Sobótka w Płocku odbędzie się Summer Fall Festival z udziałem gwiazd muzyki punkowo-rockowej. Wydarzeniem festiwalu będzie premiera nowej płyty Farben Lehre „Stacja Wolność”.
Po raz pierwszy Summer Fall Festival odbył się w 2012 roku i kończył wakacje do 2016 roku. Fani mogli posłuchać swoich ulubionych kapel, a na scenie występowali najlepsi z najlepszych. Wstęp na imprezę, która odbywała się na płockiej plaży przez jeden wieczór, był bezpłatny.
W ubiegłym roku Summer Fall Festival się nie odbył, ale wbrew sceptykom, nie zniknął na zawsze z koncertowej mapy Płocka. Powraca w tym roku z mocnym uderzeniem.
Ostatniego dnia wakacji na plaży będzie można posłuchać: amerykańskiego Dog Eat Dog, Marky Ramone, wspomnianego Farben Lehre, nowej gwiazdy na rynku muzycznym – Krzysztofa Zalewskiego, grup Illusion, Dezerter i Nocny Kochanek oraz Cochise z liderem Pawłem Małaszyńskim.
Nie wiadomo, z jakim repertuarem wystąpią gwiazdy. Największą niespodzianką będzie koncert płockiej grupy Farben Lehre, która plażę nad Wisłą wybrała sobie na miejsce prezentacji swojego nowego albumu „Stacja Wolność”. Tego samego dnia pokazany będzie także teledysk do utworu promującego płytę, którą będzie można kupić tego dnia na festiwalu.
W imieniu kolegów z zespołu, Wojtek Wojda tak mówi o pierwszej od sześciu lat autorskiej płycie grupy. – Na krążku znajdzie się 16 autorskich kompozycji zespołu, muzycznie wyjątkowo dynamicznych i melodyjnych, a przy tym – tradycyjnie – mocno urozmaiconych stylistycznie. Tekstowo na „Stacji Wolność” nie brakuje bezkompromisowych, stanowczych odniesień do współczesnej rzeczywistości i wyrazistych komentarzy, choć pojawiają się również bardziej stonowane, liryczne fragmenty. Warto nadmienić, że aranże zostały stworzone w dużym stopniu pod kątem koncertów, które od lat stanowią prawdziwą wizytówkę zespołu. Zatem materiał w wersji „na żywo” zapowiada się jako wyjątkowo dynamiczna, brawurowa petarda dźwiękowa.
Płocki artysta cieszy się, że premiera płyty odbędzie się na festiwalu, gdzie będzie sporo gwiazd. – Na takich koncertach, gdzie grają bardzo dobrzy artyści, my też musimy się spiąć, sprężyć i skoncentrować. Nie lubię grać z artystami, z którymi wiem, że sobie łatwo poradzimy, jeśli chodzi o energię. Dla mnie to jest tak, jakby grał klub I-ligowy z okręgowym, mało kogo to kręci. A jak się gra z lepszym od siebie, a nawet z równym, to trzeba mocno się postarać. Koncert płocki bardzo mnie mobilizuje – zapewnia.
Obok płockiej kapeli na scenie zagra Marky Ramone, amerykański perkusista, członek legendarnej grupy Ramones, który w Płocku wystąpi z gitarzystą Bad Religion – Gregiem Hetsonem. Dog Eat Dog, grający od 1991 roku, zaczęli swoją karierę w okolicach Nowego Jorku. Ich pierwsza płyta „Warrant” przeszła niemal bez echa. Świat usłyszał o nich parę lat później, 23 listopada 1995, gdy zdobyli nagrodę MTV Music Awards w kategorii „Breakthrough Artist of the Year” (czyli najbardziej nowatorski zespół roku). Wygrali wówczas między innymi z: Alanis Morisette, Portishead, Weezer.
Krzysztof Zalewski uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. To multiinstrumentalista, autor i kompozytor. W 2003 roku wygrał drugą edycję polskiego „Idola”, rok później wydał debiutancki album „Pistolet”. Potem grał między innymi w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzył Muchy i Japoto, grał z Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu „Jeż Jerzy”. Wiele wskazuje na to, że w Płocku zagra utwory z płyty „Złoto” oraz „Zalewski śpiewa Niemena”.
Swój udział w Festivalu zapowiedzieli także legendarni muzycy polskiego rocka, czyli Illusion. Na co się nastawić? Na agresywną, surową i naturalną muzykę z gorzkimi, bezkompromisowymi tekstami.
Od 2012 roku na polskim rynku muzycznym jest Nocny kochanek, czyli kapela grająca muzykę określaną jako tradycyjny heavy metal, typowy dla takich zespołów jak Iron Maiden i Judas Priest. W sierpniu tego roku, jako laureat Złotego Bączka, zespół przygotował widowisko muzyczne na festiwalu Pol’and’Rock.
Dezerter gra na scenie od 1981 roku i jako przedstawiciel niezależnej sceny muzycznej przez te wszystkie lata jest wierny punkrockowemu brzmieniu. Na płockiej scenie będzie można posłuchać także grupy Cochise wykonującej szeroko pojętą muzykę rockową, będącą oryginalnym połączeniem rocka, grunge’u i metalu, grającej od 2014 roku, której frontmanem jest Paweł Małaszyński.
Bilety w cenie 55 zł można nabyć na biletomat.pl, ebilet. pl oraz przed koncertem. Bramy festiwalu zostaną otwarte o godz. 14.30.
Program imprezy: godz. 15.30: Cochise, godz. 16.40: Marky Ramone, godz. 17.50 Dezerter, godz. 19.00: Nocny kochanek, godz. 20.10: Farben Lehre, godz. 21.30: Krzysztof Zalewski, godz. 22.40: Illusion, godz. 0.10: Dog Eat Dog.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Matki wśród gwiazd

26 maja o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał miejsce wyjątkowy koncert …