Przywróćmy dumę Płocka

W piątek kandydatka na prezydenta miasta Płocka Wioletta Kulpa spotkała się z dziennikarzami oraz kibicami, by porozmawiać o propozycji dla SPR Wisła. Jej zdaniem sytuacja w klubie jest katastrofalna, a przecież jest to dobro nas wszystkich, mieszkańców miasta.

Spotkanie rozpoczęło się od naświetlenia sytuacji klubu. – Piłka ręczna powinna nas jednoczyć, a jesteśmy podzieleni. Kibice wyrazili zdanie o zarządzie klubu podczas środowego meczu z Vive Kielce. Ale nie tylko ostatni mecz jest powodem spotkania. Mamy program naprawczy i chcemy go przedstawić – rozpoczęła Wioletta Kulpa.
Następnie kandydatka na prezydenta Płocka wymieniła zarzuty, które stawiane są spółce: obniżona została jakość sportowa, bo brak wizji rozwoju klubu, brak kompetencji i doświadczenia u osób zarządzających spółką, kierowanie do Rady Nadzorczej osób niezwiązanych z profilem działalności spółki, przerost administracji, brak komunikacji z kibicami, stagnacja budżetów przy coraz słabszych wynikach sportowych, brak wizji marketingowej, komunikacji pomiędzy spółką a sponsorem strategicznym klubu.
Z kolei jej propozycje na poprawę sytuacji to: odwołanie dotychczasowa Rada Nadzorczej, przyjęcie czteroletniego planu rozwoju spółki, optymalizacja przychodów i źródeł finansowania, brak wpływu politycznego na struktury spółki, powołanie zarządu posiadającego kompetencje do kierowania spółką o charakterze sportowym.
Poza tym ma być kontynuowana kilkudziesięcioletnia tradycja płockiego szczypiorniaka, zwiększenie zaangażowania w szkolenie młodzieży, stworzenie silnej marki – Orlen Wisła, a także usprawnienie funkcjonowania administracji klubu.

Zdaniem Wioletty Kulpy konieczne jest podjęcie długoterminowej realizacji wizji rozwoju klubu, odzyskanie tytułu Mistrza Polski oraz Pucharu Polski, dotarcie do fazy F4 w Lidze Mistrzów. Do osiągnięcia tych celów konieczna jest: efektywna komunikacja marketingowa, nowe ceny biletów i karnetów adekwatne do aktualnego poziomu sportowego, podniesienie frekwencji w Orlen Arenie, optymalizacja składu i racjonalne ruchy kadrowe oparte na celach sportowych oraz wykwalifikowana opieka medyczna.
Podobny program rozwoju spółki przedstawił w 2013 roku ówczesny prezes Andrzej Miszczyński, ale po kilku tygodniach, przed najważniejszymi meczami finałowymi sezonu, odszedł z klubu. Wioletta Kulpa nie ukrywała, że zaprosiła do współpracy Miszczyńskiego, ale nie potwierdziła, że miałby objąć funkcję prezesa klubu.
Jol

Zobacz kolejny artykuł

Konwencja wyborcza płockiego PiS

Wicepremier Beata Szydło była gościem konwencji wyborczej płockiego Prawa i Sprawiedliwości. Podczas konwencji zostali przedstawieni …