Konwencja wyborcza płockiego PiS

Wicepremier Beata Szydło była gościem konwencji wyborczej płockiego Prawa i Sprawiedliwości. Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci do Rady Miasta, a Beata Szydło stwierdziła, że w Płocku przydałby się trzeci most i jest to do zrealizowania.
Konwencja odbyła się w wypełnionej po brzegi auli Centrum Edukacji. Przed aulą rozlokowała się grupa kilkunastu osób z transparentem, dwoma flagami SLD i kilkoma egzemplarzami Konstytucji RP. Były okrzyki m.in. „Konstytucja” czy „Oddaj kasę”. Przez kilka minut przeciwnicy PiS skandowali, a potem opuścili budynek.
Konwencja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu i przedstawienia przez senatora Marka Martynowskiego gości, którymi oprócz wicepremier Beaty Szydło byli m.in. posłowie Anna Cicholska, Waldemar Olejniczak, Maciej Małecki, Robert Kołakowski. Publiczność w auli powitała Beata Szydło oklaskami na stojąco. – To są niezwykle ważne wybory z punktu widzenia naszego codziennego życia. Ale te wybory mają też ważny aspekt dla naszej Ojczyzny. Od trzech lat realizujemy nasz program. Program, który pisali Polacy. Podczas spotkań, rozmów z Polakami dowiadywaliśmy się czego oczekują, jakie są ich potrzeby. I tak narodził się nasz program. Jest on konsekwentnie realizowany. Możemy powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa w rządzie i dotrzymają go nasi kandydaci w samorządzie – mówiła Beata Szydło.
Wicepremier zaznaczyła, że można się nie zgadzać z PiS, z jego programem i każdy ma do tego prawo, ale chodzi o to, aby rozmawiać, a nie wszczynać awantury. Przyznała też, że nie wszystko udało się jeszcze zrealizować i że jest na to potrzebny czas.
– Te zmiany muszą dotrzeć do samorządów. Rząd potrzebuje partnerów w samorządzie, aby móc wspólnie realizować programy i projekty. Np. Płock potrzebuje trzeciego mostu. Jest program rządowy, który daje taką szansę. Trzeba tylko wyciągnąć rękę po te środki. Czy w Płocku nie można budować mieszkań w ramach „Mieszkania+”? Można, ale trzeba chcieć. Postawmy na ludzi, którzy będą chcieli to realizować. Płock ma szansę, aby stać się miastem przyszłości i rozwoju. Dlatego warto postawić 21 października na drużynę PiS – zachęcała Beata Szydło
Kandydatka PiS na fotel prezydenta Płocka, Wioletta Kulpa przedstawiła kandydatów na radnych. Ale najpierw padła deklaracja, że Płock jest jej ukochanym miastem, z którym jest związana od urodzenia. Były też pytania. – Czy chcemy miasta stagnacji? Czy podoba się nam, że włodarz naszego miasta faworyzuje tylko pewne grupy? Czy fakt, że kieruje się złośliwościami w stosunku do zarządu PKN ORLEN i rządu daje szansę rozwoju? Czy przed 2015 r. protestował przeciwko PKN ORLEN? – pytała Wioletta Kulpa.
Kandydatka PiS mówiła o demografii, o tym, że według statystyk Płock w 2050 r. będzie liczył tylko 86 tys. mieszkańców. – Jaki przykład daje nam prezydent Płocka, który wyprowadza się poza granice miasta? Czy tak powinien robić prezydent miasta? – mówiła Wioletta Kulpa.

Reklama

Stwierdziła, że ona i drużyna PiS chce iść w stronę rozwoju Płocka, stworzyć dla miasta perspektywy. – Nasz program oparty jest na trzech filarach. To rozwój gospodarczy miasta. Mamy duże firmy, ale coraz trudniej wygenerować im nowe miejsca pracy. Dlatego chcemy rozmawiać z rządem o sprowadzeniu nowych inwestorów do Płocka. Kolejny punkt to rozwój komunikacyjny miasta. Chcemy, aby trasa S 10 przebiegała jak najbliżej miasta, żeby przywrócono kolejowe połączenia dalekobieżne. Następny filar to bezpłatna komunikacja miejska dla płocczan. To da się zrobić i są na to pieniądze. Jeśli wprowadzimy te filary to jesteśmy w stanie zahamować odpływ młodych ludzi z miasta. A chcielibyśmy, aby wracali do Płocka – mówiła Wioletta Kulpa.
Przedstawiła też propozycje związane z tematyką zdrowotną. Kandydatka na prezydenta chce, aby powstało miejskie centrum stomatologiczne. Miałoby funkcjonować w ramach płockiego ZOZ–u, a dedykowane byłoby głównie dzieciom i młodzieży. – W ramach porozumienia miasta, PKN ORLEN i NFZ chcemy uruchomić miejskie centrum profilaktyki i diagnostyki onkologicznej. To nie jest wirtualna obietnica, ale realny projekt, który zrealizujemy – przekonywała Wioletta Kulpa. Mówiła też o potrzebie stworzenia zakładu opieki leczniczej dla seniorów, który objąłby opieką ok. 200 osób. Wspomniała też, że obecny prezydent widzi inwestycje tylko w ostatnim roku kadencji i dlatego płocczanie nie mogą się normalnie poruszać po mieście, bo stoją w korkach. – Potrzebne jest nam miasto obywatelskie. Nasz program to program rozwoju. Chcemy otworzyć z mieszkańcami nową kartę w historii płockiego samorządu. Uczciwość, rozwój, Płock – to nasze hasło wyborcze – mówiła Wioletta Kulpa.
Przedstawiła też kandydatów do Rady Miasta. Listę w okręgu nr 1 otwiera Marek Krysztofiak, a na kolejnych miejscach znaleźli się Maciej Bukowski, Tomasz Kolczyński, Anna Woźniak, Jolanta Ciarkowska, Mirosław Kacprzak, Beata Szczytniewska, Małgorzata Ogonowska, Piotr Kubera. W okręgu nr 2 jedynką jest Wioletta Kulpa. Kolejne miejsca na liście to Leszek Brzeski, Edward Bogdan, Grażyna Pełka, Teresa Świtalska, Krzysztof Gorzkowski, Elżbieta Skotnicka–Tracka, Krzysztof Sobociński, Mirosław Grabarczyk. W okręgu nr 3 jedynką jest Andrzej Aleksandrowicz, a na kolejnych pozycjach znaleźli się Teresa Kijek, Jerzy Seweryniak, Barbara Smardzewska–Czmiel, Paweł Szymański, Grzegorz Stellak, Anna Szatkowska, Joanna Pepel. W okręgu nr 4 listę otwiera Tomasz Korga. Z kolejnych miejsc do rady miasta kandydują Adam Modliborski, Mirosława Wojkowska, Leszek Januszewski, Maria Serek, Anna Gostyńska, Mariusz Nosarzewski. Wioletta Kulpa stwierdziła, że PiS chciałoby zdobyć 13 mandatów radnych.
Z kolei senator Marek Martynowski przedstawił kandydatów PiS do sejmiku wojewódzkiego w naszym okręgu. Listę otwiera wiceminister rolnictwa, Rafał Romanowski z Ciechanowa. Na liście z Mazowsza Płockiego na czwartym miejscu znalazła się Agnieszka Krzętowska, doktor ekonomii, wykładowca, zasiadająca wcześniej w radzie nadzorczej PKN ORLEN, na piątym Maria Gajewska z Gostynina, a na ostatnim 11 miejscu Mirosław Milewski, były prezydent Płocka w latach 2002–2010.
– Jak się ma taką drużynę, w której jest kilku szachistów i jeszcze jeden wioślarz, to musicie dopłynąć do zwycięstwa – stwierdziła na zakończenie konwencji Beata Szydło.

(gsz)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Profesjonalni i solidni, czyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do powiatu płockiego w okręgu nr 1

Okręg nr 1 obejmuje gminy: Brudzeń Duży, Stara Biała. Pełna lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości …