Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej w Płocku

Budowa nowego stadionu dla Wisły Płock, sali koncertowej dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Mediateki, żłobków i kolejnych „Mieszkań na start” to jedne z najważniejszych punktów. Podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej ubiegający się po raz kolejny o reelekcję urzędujący prezydent Płocka i szef lokalnej Platformy Obywatelskiej przedstawił plany na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. W Konwencji wzięli udział między innymi poseł PO Elżbieta Gapińska oraz szef mazowieckich struktur PO Andrzej Halicki.
Kampania Andrzeja Nowakowskiego odbywa się pod hasłem „PLAN dla Płocka”. – Nie powstał on w zaciszu gabinetu prezydenta. Powstał w wyniku spotkań i rozmów z mieszkańcami – mówi Andrzej Nowakowski. – Ostatnie osiem lat to dynamiczny rozwój miasta z wykorzystaniem środków unijnych i chcemy ten rozwój kontynuować. Ważne jest, żebyśmy wspólnie żyli w mieście, z którego będziemy dumni, w którym dobrze będzie żyło się najmłodszym, dla których będą miejsca w żłobkach, przedszkolach, jak i seniorom, którzy będą mieli swoje miejsca w centrach aktywności seniora. Jesteśmy dumni z naszych drużyn sportowych, więc potrzebujemy nowego stadionu. Jesteśmy dumni z Płockiej Orkiestry Symfonicznej, więc potrzebujemy sali koncertowej. To są wyzwania na najbliższe nie tylko pięć, ale być może dziesięć lat. Potrzebne są nowe tereny inwestycyjne, aby mieszkańcy Płocka mieli dobrą i dobrze płatną pracę, żeby mogli tutaj zapuścić korzenie. Cały czas wyzwaniem pozostaje nasz program „Mieszkanie na start” dla młodych płocczan.

Reklama

Na listach Koalicji Obywatelskiej znaleźli się działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Wolnego Miasta Płock. O mandat w Radzie Miasta Płocka z list KKW Platrforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska ubiegają się: Okręg nr 1 – Artur Jaroszewski, Joanna Olejnik, Elżbieta Szadkowska, Mariusz Pogonowski, Joanna Banasiak, Mirosław Kłobukowski, Teresa Kowalczyk-Korba, Piotr Lisocki, Łukasz Pietrzak. Okręg nr 2 – Jacek Terebus, Tomasz Maliszewski, Małgorzata Kamińska, Grzegorz Lewicki, Marta Krasuska, Krzysztof Borkowski, Jadwiga Korneszczuk, Katarzyna Miecznikowska, Łukasz Chrobot. Okręg nr 3 – Roman Siemiątkowski, Iwona Krajewska, Mirosław Kulis, Rafał Nagadowski, Konrad Kowal, Julia Chromiec, Małgorzata Ogrodnik, Łukasz Niżejewski. Okręg nr 4 – Daria Domosławska, Artur Kras, Katarzyna Kwarcińska-Kulis, Maciej Wiącek, Krzysztof Buczkowski, Iwona Szkopek, Jacek Jasion.
Koalicja Obywatelska wystawia także swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W okręgu nr 4 liderem listy jest obecny wicemarszałek województwa Wiesław Raboszuk. Na liście są także między innymi płocczanie – Stefan Kotlewski i Aneta Uchwał, Jan Korytowski z Nowych Proboszczewic i Jolanta Smykowska z Sierpca. – Mazowsze jest dynamicznym regionem, który rozwija się najlepiej w Europie. Udało się to osiągnąć dzięki pracy samorządowców oraz wsparciu środków unijnych, które szły szeroką falą na Mazowsze zarówno w poprzedniej perspektywie finansowej, jak i w obecnej. Wykorzystujemy je dobrze i chcemy to nadal robić. Mamy szerokie plany, które będą efektywne dla mieszkańców Mazowsza, bo pomimo dynamicznego rozwoju, potrzeby są wciąż ogromne, szczególnie w północno-zachodniej części województwa. Zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego chcemy poprawić infrastrukturę drogową, kolejową, kanalizacyjną, wodociągową. Tego wszystkiego jeszcze trochę brakuje. Wiele musimy też zrobić w zakresie edukacji i służby zdrowia. Chcemy to wszystko realizować wspierając samorządy powiatowe i gminne. Chociaż jeśli chodzi o służbę zdrowia, to szpitale są w zarządzie samorządu województwa i to my mamy tu najwięcej do zrobienia – mówi Wiesław Raboszuk.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Profesjonalni i solidni, czyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do powiatu płockiego w okręgu nr 1

Okręg nr 1 obejmuje gminy: Brudzeń Duży, Stara Biała. Pełna lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości …

Jeden komentarz

  1. Robert Wiśniewski

    Dzięki tej koalicji miasto Płock jest pozbawione opieki okulistycznej.
    Nazi putinowska koalicja PO .N ZSL/PSL miasto Płock jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce.