Najnowsze informacje

Zimowe szaleństwo na Mikołajki

Płocczanie zaliczyli już pierwsze mrozy. Teraz młodzi i starsi pewnie z niecierpliwością czekają na możliwość uprawiania sportów zimowych. Najpopularniejszą dyscypliną w Płocku jest łyżwiarstwo, jej miłośnicy będą mogli oddawać się ulubionej rozrywce już od 6 grudnia.
W Płocku powstają dwa sztuczne lodowiska w miejscach, do których mieszkańcy miasta już dawno się przyzwyczaili. Od 2004 roku amatorzy łyżwiarstwa mogą uprawiać sport na Starym Rynku i Podolszycach Południe. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, nie będzie funkcjonowało syntetyczne lodowisko na stadionie miejskim przy ul. Sportowej. – Podobnie jak przed rokiem próbujemy wynająć je do innego miasta – tłumaczy Wioletta Kasztelan, dyrektor Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych. – W poprzednim sezonie ślizgały się na nim dzieci z Gdańska, wiemy, że są zainteresowani podobnym wynajęciem w tym roku. Najważniejsze, by nie zalegało w magazynie, a pieniądze z wynajmu zasiliły budżet miasta. Niestety, mimo poszukiwań nie znaleźliśmy nabywcy na ten obiekt.
Od kilku dni trwają prace przy budowie lodowisk na Starym Rynku i na Podolszycach Południe. – Ten podział spełnia swoją rolę – dodaje dyrektor MZOS. – Część mieszkańców ma przecież bliżej do centrum miasta, a na Podolszycach chętnie ślizgają się łyżwiarze mieszkający w tamtej części Płocka. Na Starym Rynku prace wykonuje firma Hefal z Wodzisławia Śląskiego, która od kilku sezonów wygrywa przetarg na realizację tego zadania. Robią to sprawnie, szybko, a lód jest dobrej jakości, na czym przecież łyżwiarzom zależy najbardziej. Musi przecież służyć amatorom tej dyscypliny sportu przynajmniej do połowy marca.
Kręcenie piruetów na lodowisku na Starym Rynku będzie w tym sezonie, podobnie jak w poprzednich, bezpłatne. Wszyscy więc mają szansę skorzystać z tej formy utrzymywania sportowej formy. Amatorzy tej dyscypliny sportu będą mogli jeździć na łyżwach przy muzyce, co na pewno uatrakcyjni czas spędzony na lodowisku. Na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew, ale w ostatnich latach ta usługa nie cieszy się już zbyt dużą popularnością. Płocczanie przyzwyczajeni do tego, że przynajmniej przez trzy miesiące w zimie mogą jeździć na łyżwach, zdążyli zaopatrzyć się we własny sprzęt. Zwłaszcza że jest on coraz tańszy i bardziej dostępny.
Już rozpoczęty został montaż lodowiska na osiedlu Podolszyce Południe. – Obiekt zostanie oddany do użytku najpóźniej w połowie grudnia – mówi W. Kasztelan. – Tam jest dość skomplikowany proces układania rur, a realizujemy to zadanie własnymi siłami. Robią to nasi pracownicy, dlatego być może potrwa to jeszcze kilkanaście dni.
Na lodowisko na Podolszycach wstęp jest płatny, ale cennik nie był zmieniany od kilku lat. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od dnia (czy to święto, czy dzień powszedni) oraz w zależności od jego pory. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew, gorzej jest z możliwością włączenia muzyki. – Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jest to najcichsze miejsce w mieście, ale trochę mnie dziwi, że mieszkańcy okolicznych bloków nie wyrażają zgody na włączanie muzyki, oczywiście tylko w ciągu dnia – wyjaśnia W. Kasztelan. – Rozumiem, że może im to przeszkadzać, dlatego na próbę włączymy tylko jeden głośnik, może nie będzie protestów. Szkoda, gdyby łyżwiarze mogli jeździć w ciszy, a nie przy muzyce.
Dodajmy jeszcze, że obok cen biletów nie zmienianych od lat, amatorów łyżwiarstwa czekają liczne bonusy. Między innymi będą tańsze wejściówki w okresie ferii zimowych. Warto wejść na stronę www.mzos.ump.pl i przekonać się, że jest to fajny i niedrogi sposób na spędzanie wolnego czasu.    Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Wodociągi Płockie i MOSiR pomogły woprowcom

Spółka Wodociągi Płockie odpowiedziała na apel prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i przekazała darowiznę dla Wodnego Ochotniczego …

Majątki prezydenta Płocka i jego zastępców

Przedstawiamy oświadczenia majątkowe prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz jego trzech zastępców. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski …